Back to top

András Schäfer druhý v ankete Najlepší hráč Fortuna ligy 2021

Publikované: 1. marec 2022 - 22:43
Bývalý stredopoliar DAC-u skončil v rámci tradičnej ankety na striebornej pozícii.
András Schäfer druhý v ankete Najlepší hráč Fortuna ligy 2021

Galavečer 29. ročníka tradičnej ankety Slovenského futbalového zväzu (SFZ) a denníka Pravda o najlepšieho futbalistu Slovenskej republiky za rok 2021 sa uskutoční v utorok 22. marca. Trofej obhajuje Milan Škriniar, medzi desiatimi kandidátmi na víťaza ankety figurujú opäť iba legionári.

V rámci hlasovania na Hráča a hráčku roka odovzdali ligoví a reprezentační tréneri, zástupcovia SFZ a novinári svoje hlasy aj v ďalších troch anketách: najlepší hráč Fortuna ligy, Tréner roka a najlepší futbalista Slovenska do 21 rokov (Cena Petra Dubovského).

Známe sú zatiaľ výsledky v jedinej kategórii, najlepším hráčom Fortuna ligy sa stal Vladimír Weiss zo Slovana a tesne za ním skončil András Schäfer, dnes už bývalý stredopoliar DAC-u, v súčasnosti futbalista nemeckého Unionu Berlín. Weiss získal 45, Schäfer 39 bodov.

Vlaňajší suverénny víťaz Zsolt Kalmár od marcového vážneho zranenia kolena nehral, aj tak získal 3 body, ktoré mu stačili na delené 10. miesto.

Najlepší hráč Fortuna ligy 2021:

1. Vladimír Weiss ml. (Slovan) 45 bodov, 2. András Schäfer (DAC) 39, 3. Martin Škrtel (Trnava) 29, 4. Vahan Bičachčjan (Žilina) 16, 5. Ezekiel Henty (Slovan) 6. Jakub Kadák (Trenčín) 11, 7. Martin Regáli (Ružomberok) 5, 8. Dawid Kurminowski (Žilina) a Jaroslav Zmrhal (Slovan) po 4, 10. Zsolt Kalmár (DAC), Adrián Kaprálik (Žilina), Matej Kochan (Ružomberok), Petr Pavlík (Senica), Dominik Takáč (Trnava) a Igor Žofčák (Michalovce) po 3. Celkovo bodovalo 26 hráčov.

V ankete hlasovalo 33 odborníkov, trénerov a zástupcov médií.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies