Back to top

András Schäfer: Gólová situácia bola nacvičená

Publikované: 16. november 2021 - 14:04
22-ročný stredopoliar DAC-u strelil svoj tretí gól v drese maďarskej reprezentácie, druhý hlavou. Vyjadrenie Andrása Schäfera po stretnutí kvalifikácie MS 2022 Poľsko-Maďarsko (1:2).
András Schäfer: Gólová situácia bola nacvičená

„V prvých pätnástich minútach nás Poliaci zatlačili, hrali sme trochu v kŕči, ale klobúk dolu pred mužstvom, že sa dokázalo z tejto situácie dostať. Potom to už bol úplne iný zápas. Nehovorím, že sme prevzali kontrolu, ale hrali sme oveľa lepšie, ukľudnili sme sa, dokázali sme získavať lopty a podržať ju na súperovej polovici. Dôležité bolo, že sme dali gól, no cítil som, že ani po ňom sme nehrali podradnú rolu,“ povedal András Schäfer v rozhovore pre M4 Sport po včerajšom stretnutí kvalifikácie o postup na MS 2022 Poľsko-Maďarsko (1:2).

Spomínaný gól sa viaže práve k jeho menu: v 37. minúte zahral priamy kop Zsolt Nagy, domáci obranca Puchacz predĺžil loptu hlavou priamo k Schäferovi, ktorý ju pomedzi nohy brankára Szczesného - takisto hlavou - poslal do siete. Bol to jeho 3. gól v najcennejšom drese. Prvý strelil nohou v prípravnom zápase proti Cypru. Potom nasledovali majstrovstvá Európy a jeho pamätná hlavička proti Nemcom. Včera teda trafil opäť hlavou. „Nepovedal by som, že góly hlavou proti veľkými mužstvám sa stali mojou špecialitou, keďže som ich v reprezentácii strelil zatiaľ len dva. Bol som však veľmi šťastný, že mi to tam padlo. Už počas rozcvičky som cítil, že sa mi darí v zakončení, ale na toto sa nedá pripraviť. Buď to vyjde, alebo nie. Pri góle som mal za úlohu ísť na vzdialenejšiu žrď, takže by sa dalo povedať, že to bola vedomá a nacvičená akcia. Samozrejme, potrebný bol aj kúsok šťastia, aby mi poľský obranca posunul loptu, ale to, že som bol pri vzdialenejšej žrdi, bolo nacvičené.“

Včerajším víťazným duelom sa pre mužstvo Marca Rossiho skončili boje v rámci kvalifikácie o postup na MS 2022. Maďarsko skončilo na nepostupovej 4. priečke. „Chceli sme sa s rokom a s našimi fanúšikmi rozlúčiť čo najkrajšie, keď už nám nevyšiel postup na majstrovstvá sveta. Odkedy som v kádri reprezentácie, naša výkonnostná krivka stúpa a myslím si, že v mužstve prebehla a stále prebieha generačná výmena. Napriek tomu dokážeme hrať proti takmer všetkým súperom celkom odvážne a efektívne,“ dodal náš 22-ročný stredopoliar, ktorý má po včerajšku reprezentačnú bilanciu 15/3.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies