Back to top

András Schäfer odchádza do Unionu Berlín

Publikované: 21. január 2022 - 12:10
Maďarský reprezentačný stredopoliar posilní piaty tím Bundesligy.
 András Schäfer odchádza do Unionu Berlín

András Schäfer po dvoch rokoch opúšťa DAC a prestupuje do Unionu Berlín. Náš klub sa dohodol s piatym tímom nemeckej Bundesligy na prestupe 15-násobného maďarského reprezentanta.

Schäfer prišiel na Žitný ostrov v januári 2020 a v našich farbách nastúpil v 61 súťažných dueloch. Pripísal si 4 góly a 7 asistencií. Počas pôsobenia v našom klube sa prvýkrát predstavil v reprezentácii a vlani v lete zastupoval DAC na majstrovstvách Európy. Urobil si tam výborné meno, v súboji proti Nemecku dokonca skóroval. V závere roka vyhral vo svojej rodnej krajine hlasovanie o Hráča roka a získal tiež ocenenie Zlatá lopta Maďarska. Takisto ovládol hlasovanie našich fanúšikov o hráča jesene.

András po úspešnom absolvovaní zdravotných testov podpísal s Unionom Berlín zmluvu.

„András má za sebou fantastické obdobie, počas ktorého ho spoznala futbalová Európa. Ako klub sme veľmi hrdí, že sme opäť raz prispeli k rozvoju hráča, ktorý sa dostal na úroveň jednej z top líg. Sme presvedčení, že sa v nemeckej Bundeslige uplatní. Aj jeho prípad potvrdzuje, že mladé talenty môžu dôverovať nášmu športovému projektu a v správnom čase môžu odísť na vyššiu úroveň, pokiaľ ponuka odráža hodnotu hráča. Dôležité je, aby hráči vedeli, že im nebránime plniť si svoje sny. Ďakujeme Andrásovi za všetko, čo pre náš klub odviedol a v novom pôsobisku mu prajeme veľa šťastia,“ vyhlásil športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Andrásovi ďakujeme za všetky pamätné momenty, ktorými potešil celú žlto-modrú rodinu a do ďalšej kariéry mu prajeme veľa úspechov!

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies