Back to top

András Schäfer získal ďalšiu prestížnu trofej

Publikované: 2. január 2022 - 23:29
Stredopoliar DAC-u skončil prvý hlasovaní o Zlatú loptu Maďarska, na listine ocenených je aj meno nášho trénera Joaa Janeira.
András Schäfer získal ďalšiu prestížnu trofej

Zlatú loptu Maďarska za rok 2021 získal András Schäfer! Reprezentačný stredopoliar DAC-u dostal najviac hlasov v prestížnej ankete portálu nb1.hu. Za ním skončili obranca Fenerbahce Istanbul Attila Szalai a Dominik Szoboszlai z Lipska. Prvýkrát v histórii získal ocenenie hráč zo slovenskej najvyššej súťaže.

Schäfer si tak k oceneniu Futbalista roka môže pridať ďalšiu cennú trofej. Navyše, 22-ročný stredopoliar vyhral aj hlasovanie fanúšikov o Hráča jesene v našom klube a bol tiež autorom Gólu roka 2021.

„Som veľmi šťastný a hrdý. Myslím si, že spolu s predošlou veľkou trofejou z ankety Futbalista roka je to veľmi vážne ocenenie mojich výkonov. Okrem toho to považujem aj za plus motiváciu. Tým, že som hneď takto v úvode nového roka získal túto cenu, som ešte viac motivovaný tvrdo pracovať na sebe, aby som bol v tomto roku ešte lepší,“ vyhlásil pre náš web András Schäfer.

Zlatú loptu Maďarska udelil nb1.hu po 24-krát. V ankete hlasujú novinári a redakcie, ktoré sa vo zvýšenej miere venujú maďarskému futbalu. V každej kategórii mohli dať hlas trojici kandidátov, pričom za 1. miesto je 5 bodov, za druhé 3 a za tretie 1 bod. Schäfer skončil na čele so šesťbodovým náskokom pred Szalaim, Szoboszlai zaostal o ďalších päť bodov.

Zlatá lopta Maďarska 2021:
1. Schäfer András 58 bodov
2. Szalai Attila 52
3. Szoboszlai Dominik 47

Medzi ocenenými sa ocitol aj tréner DAC-u Joao Janeiro. Štyridsaťročný portugalský kouč skončil tretí v kategórii zahraničných trénerov pracujúcich v maďarskom futbale. Tu získal najviac hlasov reprezentačný tréner a bývalý kormidelník DAC-u Marco Rossi. Janeiro bodoval vďaka práci odvedenej na lavičke Kisvárdy a na druhého Sergeja Rebrova, ktorý na jar získal s Ferencvárosom titul, mu chýbal jediný bod.

Kompletné výsledky ankety a menoslov doterajších víťazov nájdete tu.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies