Back to top

Andrej Fábry: Postup do Európy teší, ale v prvom rade sme chceli vyhrať pohár

Publikované: 26. jún 2020 - 10:57
Dvadsaťtriročný stredopoliar hodnotil stredajšiu odvetu semifinále Slovnaft Cupu.
 Andrej Fábry: Postup do Európy teší, ale v prvom rade sme chceli vyhrať pohár

Sen o druhom víťazstve v domácej pohárovej súťaži po 33 rokoch sme dosnívali v stredu v Ružomberku. Po domácej remíze 1:1 v prvom zápase prišla v odvete krutá prehra 0:3, ktorá posunula do finále MFK.

Andrej Fábry hral v prvom zápase 78 minút, predvčerom začal na lavičke a do hry zasiahol krátko pred polčasovou prestávkou, keď nahradil Mátého Vidu (viac o zranení maďarského reprezentanta prezradí včerajšie vyšetrenie magnetickou rezonanciou). „Ružomberok mal v prvom polčase v podstate jednu šancu po štandardke a tú využil. Dostali sme nešťastný gól. Naopak, nám nevyšli tie šance, čo sme si vytvorili. Do druhého polčasu sme išli s cieľom otočiť stav a keď chcete streliť gól, musíte útočiť. Hrali sme veľmi vysoko, čím sa otváral priestor vzadu, čo domáci veľmi šikovne využívali. Mali veľa brejkov, z ktorých sa rodili ich príležitosti,“ povedal po záverečnom hvizde bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska.

„V tomto dvojzápase sme nepremenili veľmi veľa šancí, a tak sme logicky nemohli uspieť. Druhý polčas nám nevyšiel podľa predstáv. Všetci sme veľmi sklamaní. Postup do Európskej ligy nás, samozrejme, teší, ale v prvom rade sme chceli vyhrať pohár,“ dodal Fábry.

zdroj: dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies