Nachádzate sa tu

Andrija Balić: Každý futbalista sa teší na náročné zápasy

Toto ste už čítali?

Publikované: 2020, február 27 - 14:29 | Správy DAC
Chorvátsky stredopoliar sa stal 369. hráčom DAC-u v najvyššej súťaži.
Andrija Balić: Každý futbalista sa teší na náročné zápasy

V stretnutí 2. jarného kola Ružomberok-DAC (0:0) si premiéru v žlto-modrom odkrútil Andrija Balić, 22-ročný chorvátsky stredopoliar. Ten k nám prišiel pred dvoma týždňami z talianskeho Udinese na hosťovanie do konca sezóny. Balić v polčase súboja na Liptove nahradil Ramireza a rozhýbal našu zálohu. Stal sa 369. hráčom, ktorý nastúpil za DAC v najvyššej súťaži.

„Veľmi ma teší, že som mohol odohrať prvých 45 minút za DAC. Keďže som nastúpil prvýkrát po dlhšom výpadku, som s tým spokojný,“ vrátil sa Balić k svojmu debutu vo Fortuna lige. Po zápase medzi tretím a štvrtým tímom tabuľky nás aj najbližšie čaká tabuľkový sused, v nedeľu totiž cestujeme do Žiliny, ktorá je pred nami o štyri body na druhej priečke. „Je fajn, že jar začíname takýmito náročnými zápasmi, každý futbalista sa teší na podobné súboje. Máme dobrého trénera, dobré mužstvo, aj podmienky na prípravu sú výborné. Akurát by sa ešte počasie mohlo zlepšiť (smiech). Sme pripravení a uvidíme, ako to v nedeľu dopadne,“ dodáva odchovanec Hajduku Split.

Balić sa už udomácnil v novom prostredí a zžíva sa aj s herným štýlom mužstva. „Pre mňa to nie je nič nové. V minulosti som hral už azda v každom existujúcom systéme na svete. V Taliansku som zažil 3-5-2, v Chorvátsku 4-3-3 či 4-2-3-1, takže nie je vôbec problém zapadnúť a prispôsobiť sa. V Dunajskej Strede sa cítim fajn a verím, že to ukážem aj v zápasoch,“ dúfa bývalý mládežnícky reprezentant.

dac1904.sk