Back to top

Ani toto leto nebude bez MOL Kukkonia Cupu!

Publikované: 5. júl 2024 - 11:34
V dňoch 25. až 27. júla bude futbalová akadémia MOL opäť hostiť MOL Kukkonia Cup, jeden z najvýznamnejších mládežníckych turnajov v regióne. Prestížna medzinárodná súťaž sa tento rok uskutoční už po deviatykrát.
Ani toto leto nebude bez MOL Kukkonia Cupu!

Stalo sa už tradíciou, že tímy U19 futbalových klubov zo stredoeurópskeho regiónu sa uprostred leta stretávajú v Dunajskej Strede, aby si zmerali svoje sily na futbalovom turnaji. Na tohtoročnom trojdňovom podujatí sa o pohár znova pobijú mladíci z piatich krajín - Slovenska, Maďarska, Srbska, Chorvátska a Rumunska.

Povestný mládežnícky turnaj sa koná už deviatu sezónu, ale jeho korene siahajú ešte hlbšie do minulosti. Predchodcom súčasného turnaja v 80-tych rokoch minulého storočia bol Dožinkový pohár, ktorý vďaka futbalovému klubu DAC a občianskemu združeniu Kukkonia bol v roku 2015 obnovený pod názvom MOL Kukkonia Cup.

Najúspešnejším účastníkom turnaja je juniorský tím DAC U19, domácemu celku na doterajších ôsmich turnajoch sa podarilo získať prvé miesto štyrikrát. Žlto-modrí sa naposledy umiestnili na najvyššej priečke pred dvoma rokmi v roku 2022. Pre zverencov trénera Petra Černáka to nebude ľahké, ak chcú vyhrať pohár, keďže konkurencia bude opäť mimoriadne silná. DAC U19 bude jediným tímom zo Slovenska, z Maďarska sa na turnaji predstavia Győri ETO, Puskás Akadémia, Kisvárda a DVTK, z Rumunska Csíkszereda (Miercurea Ciuc), zo Srbska Topolya (Bačka Topola) a z Chorvátska Eszék (Osijek).

Riaditeľ akadémie DAC Krisztián Németh verí, že aj tohtoročný turnaj bude úspešný a bude značným impulzom pre mladých hráčov v ich ďalšej kariére. "Minulý rok získali zlatú medailu hráči Osijeku, uvidíme, kto zdvihne trofej tento rok. Jedno je isté, ani tentoraz nebude núdza o tvrdé zápasy. Je pre nás veľkou cťou, že máme aj pravidelných navrátilcov. Na našej akadémii privítajú tímy profesionálne podmienky, a tak sa mladí hráči môžu naplno venovať futbalu. Všetci chalani sem prichádzajú, aby sa ukázali a vyhrali, je teda isté, že ani tento rok nezaostaneme za úrovňou, na ktorú sme boli zvyknutí v predchádzajúcich rokoch," povedal Krisztián Németh.

Dejiskom IX. ročníka MOL Kukkonia Cupu bude futbalová akadémia MOL, kde je vstup pre všetkých fanúšikov voľný.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies