Back to top

Attila Karaffa: „Nie je namieste strašiť obyvateľov fotografiou z dunajskostredského štadióna DAC-u”

Publikované: 4. júl 2020 - 14:13
Viceprimátor mesta Attila Karaffa na sociálnej sieti reagoval na aktuálnu tlačovú besedu Igora Matoviča, v ktorej sa premiér zaoberal najnovším vývojom nákazy koronavírusom. Medzi iným ukázal aj jednu snímku zo zápasu DAC – Slovan a povedal: „Presne takto to môžeme pokaziť. Toto sa nesmie opakovať!“
Attila Karaffa: „Nie je namieste strašiť obyvateľov fotografiou z dunajskostredského štadióna DAC-u”

Vážený pán premiér!

Dovoľte mi, aby som reagoval na Vaše vyhlásenie, keďže sa aj mňa dotýka.

Verím, že Vás ten pohľad vyľakal, ale my v Dunajskej Strede, na našom štadióne sme už na to zvyknutí. Mnohí chodíme na futbal, milujeme svoje mužstvo. Na ostatných štadiónoch na Slovensku to tak nie je, preto pre Vás môže byť nezvyklé vidieť spolu niekoľko tisíc fanúšikov.

Vstup bol povolený len s rúškom a opýtali sa, či mám vstupenku do toho sektora, kde chcem vstúpiť. V druhom slede nám dezinfikovali ruky, tie moje Tibor Mészáros, osvedčujem.

V hľadisku aj v sektore B bolo vidieť, že nesedíme spolu, ako napríklad fanúšikovia Slovana. Podotýkam, že ak tam bola rodina, tí sedeli vedľa seba. My sme beztak jedna veľká rodina. Ale snažili sme sa dodržať všetko, čo sa dodržať dalo. V sektore B ani nie je možnosť sedenia, to prosím berte do úvahy.

V sektore C, aj v ostatných, ak by sa fotografia, ktorú ste dali vytlačiť pekne farebne, skúmala, celkom iste by sa dalo určiť, ktorí návštevníci boli z jednej domácnosti, a tým by bolo viditeľné, že nie všetci sedeli priamo vedľa seba.

Preto nie je namieste strašiť obyvateľov fotografiou urobenou na štadióne dunajskostredského DAC-u. Hlavne nie, keď na kúpaliskách, v prostriedkoch hromadnej dopravy, na uliciach nestojíme-nechodíme šachovnicovo.

Pri všetkej úcte, akou sa vysporiadavate so situáciou v súvislosti s pandémiou, nebolo šťastným činom fotografiu fanúšikov DAC-u použiť ako vzor. Verte, že aj my robíme všetko v záujme toho, aby sme nariadenia krízového štábu dodržiavali, ako k tomu vyzval aj klub. Aj medzi nami mohli byť nezodpovední, ale zato ešte neslobodno dať každého do jedného vreca, použiť princíp kolektívnej viny.

Prajem Vám veľa síl a zdravia vo Vašej ďalšej práci!

S pozdravom:
Jeden fanúšik DAC-u“

Toto ste už čítali?

Cookies