Back to top

Auf wiedersehen, Fügen! Končí sa rakúske sústredenie

Publikované: 1. august 2020 - 12:01
Dnešnou generálkou proti OGC Nice sa pre náš tím končí deväťdňové sústredenie v tirolských Alpách.
Auf wiedersehen, Fügen! Končí sa rakúske sústredenie

Minulý piatok 24. augusta poobede žlto-modrí odcestovali do takmer 600 kilometrov vzdialeného Fügenu v spolkovej krajine Tirolsko. Prechodným domovom výpravy bol miestny Gartenhotel Crystal. Sústredenie sa dnes, po ôsmych nociach a deviatich dňoch končí a po zápase s Nice mužstvo odcestuje domov.

Tunajšie tréningy prebiehali na ihrisku SVG Stumm-Stummerberg, ležiaceho osem kilometrov od hotela, v krásnej scenérii tirolských Álp. Mimochodom, v Stumme sú veľmi hrdí na svojho najznámejšieho rodáka, Stefana Eberhartera, olympijské víťaza a trojnásobného majstra sveta v zjazdovom lyžovaní.

Uplynulých deväť dní sa nieslo v znamení tvrdej prípravy na náročný vstup do novej sezóny. Priniesol tiež niekoľko zaujímavých zistení. Dozvedeli sme sa napríklad, že tréner Bernd Storck to má „stále v nohe“. Keď sa na tréningoch zapojil do herných cvičení, jeho prihrávky a centre mali oči aj milimetrovú presnosť. Svoju dosial neznámu tvár ukázal András Schäfer, ktorému sme vo štvrtok zverili GoPro kameru a vzniklo z toho skutočne zaujímavé video.

Palec hore dávame tiež počasiu, veď počas celého nášho pobytu v Rakúsku sme videli najkrajšiu tvár leta, ktoré len dva razy narušil dážď, ale ani raz počas tréningov. Tie prebiehali vo veľkej horúčave, čo hráčom až tak nevoňalo, ale verme, že ich poriadne pripravilo na podmienky v úvode sezóny.

Vo veľkom teple sa hral aj náš víťazný súboj proti Olympique Marseille a podobné podmienky čakajú hráčov i počas dnešnej generálky proti OGC Nice.

Duel s piatym tímom francúzskej Ligue1 a účastníkom Európskej ligy sa po dohode klubov presunul do sedemtisícového Grödigu pri Salzburgu. Hrať sa bude na štadióne miestneho SV, ktorý v rokoch 2013 až 2016 pôsobil v najvyššej súťaži, ale odvtedy klesol až do tretej ligy. Untersberg-Arena s kapacitou niečo cez 4000 miest je zároveň domovom druholigistu FC Liefering, teda béčka RB Salzburg.

Stretnutie Nice-DAC si môžete pozrieť aj v živom prenose na YouTube.

 

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Tagy: DAC