Back to top

Autobus zdarma na Národný galop

Publikované: 8. september 2016 - 8:46
V dňoch 16.-18. septembra sa budapeštianske Námestie hrdinov opäť stane miestom usporiadania Národného galopu. Vďaka Žitnoostrovskému galopu bude medzi tohtoročnými súťažiacimi aj účastník z Dunajskej Stredy. Na podrobnosti sme sa pýtali primátora mesta dr. Zoltána Hájosa.

Po uplynutí letných prázdnin sa začínajú jesenné podujatia, medzi ktorými je pre nás najdôležitejší Žitnoostrovský jarmok, ale týždeň predtým sa zúčastníme aj Národného galopu v Budapešti.

Na Žitnoostrovskom galope usporiadanom v našom meste dňa 25. júna sa jazdec Dunajskej Stredy síce neumiestnil medzi najlepšími troma, čo by zároveň  znamenalo kvalifikáciu na Národný galop, ale ako usporiadatelia sa osádka nášho mesta predsa len zúčastní preteku v Budapešti. Felvidék - Hornú zem na Národnom galope budú okrem nášho mesta zastupovať aj osádky z Nových Zámkov, Nesvad a Horných Salíb.

Vo farbách Dunajskej Stredy bude súťažiť Árpád Egri na koni Win. Žokej na júnovom preteku síce utrpel menšie zranenie, ale toto zranenie nebolo vážne, takže rýchlo sa z neho zotavil. Osádka nášho mesta je tak silná, že v prípade úspešného štartu sa môžeme kvalifikovať až do finále preteku.

Podujatie nemá význam len ako dostihový šport, ale hovorí o maďarskom spoločenstve, ktorého dobrým príkladom je práve aj Žitnoostrovský galop. Tento sa každoročne stáva stále významnejším spoločenským podujatím. Tohto roku, na Korze Galopu na Andrássyho ulici v Budapešti sa opäť bude nachádzať aj stánok Felvidéku - Hornej zeme, kde sa môžu predstaviť zúčastnené samosprávy. My budeme klásť zvýšený dôraz na propagáciu miestneho turizmu. Radi by sme na Žitný ostrov prilákali stále vyšší počet záujemcov, a to miestnymi chuťami a pozoruhodnosťami.

Mestský úrad v Dunajskej Strede dňa 17. septembra vypraví na miesto konania Národného galopu do Budapešti autobus zdarma, aby obyvatelia mesta mohli na preteku povzbudzovať našu osádku. Séria programov sa v hlavnom meste Maďarska začína v sobotu na obed. Po slávnostnom zahájení budú nasledovať rozbehy. Ak reprezentant nášho mesta postúpi zo semifinále, tak za preteku zúčastní aj v nedeľu. V takom prípade vypravíme autobus aj ďalší deň, v nedeľu. Na Národný galop si záujemcovia môžu zakúpiť lístky prostredníctvom internetovej stránky www.vagta.hu. Na obyčajné tribúny na sobotu je vstupné 3.000 Forintov, na nedeľu 4.000 Forintov.

Záujemcovia, ktorí by radi cestovali na podujatie autobusom zdarma, môžu sa prihlásiť do 14. septembra do 15:00 hodiny na e-mail adrese primator [at] dunstreda.seu, alebo na telefónnom čísle 031/590 39 4.

K ďalším podrobnostiam k Národnému galopu sledujte internetovú stránku www.dunaszerdahelyi.sk, kde redaktori budú podrobne informovať.

Toto ste už čítali?

Cookies