Back to top

Autobusom bezplatne do Budapešti na Národný galop

Publikované: 13. september 2018 - 11:21
V Budapešti na Námestí hrdinov usporiadajú v dňoch 14.–16. septembra 2018 už 11. Národný galop, kde aj Dunajská Streda bude mať svojho reprezentanta. Aj tento rok fanúšikovia z nášho mesta sa môžu zúčastniť tejto veľkolepej udalosti. Samospráva mesta vypraví bezplatný autobus do Budapešti, aby naši fanúšikovia mohli povzbudzovať jazdcov zo Žitného ostrova. Záujemcovia sa môžu sa prihlásiť na tel. čísle 031/590 39 41 do 12. septembra.

Autobus má odchod v sobotu, 15. septembra o 8. hod. od radnice. Otvárací ceremoniál a popoludňajšie rozbehy sa dajú pohodlne stihnúť. Ak záujem bude veľký, môžu vypraviť aj viac autobusov. Odchod z Budapešti je plánovaný na 19.00 hodinu. Ak sa jazdec za Dunajskú Stredu prebojuje aj do nedeľnajšieho finále, pôjde autobus do Budapešti aj v nedeľu ráno.

Za naše mesto štartuje Z. Osztényi

Aj mesto Dunajská Streda, ako organizátor tohoročného IV. Žitnoostrovského galopu bolo oprávnené nominovať svôjho jazdca do súťaže zelenou kartou. Bude ním Zoltán Osztényi, ktorý trénoval aj známeho Overdose. Štartoval aj pred rokom na Námestí hrdinov, ale mal smolu, lebo jeho kôň Raki sa vo finiši zranil. Teraz trénoval s novým koňom už od apríla a verí, že sa mu podarí postúpiť z rozbehov do neďeľňajšej finále.   

Okrem neho sa na štartovaciu čiaru postavia ďalší štyria jazdci z našich končín. Diváci v Budapešti môžu fandiť aj Péterovi Schavelovi, ktorý sa stal víťazom tohoročného galopu v Dunajskej Strede ako jazdec za obec Vrakúň. Ďalej bude štartovať aj Arpád Egri za Šamorín, ktorý sa umiestnil na druhom mieste na dunajskostredskom galope. Ako reprezentantka obce Neďed  z okresu Šaľa  sa tiež zúčastní budapeštianskych pretekov Denisa Fördős, ktorá sa umiestnila na Žitnoostrovskom galope na 3. mieste. Do medzinárodnej súťaže Národného galopu sa prebojoval aj Pavol Horváth, ktorý s veľkým náskokom vyhral slovenský rozbeh v Dunajskej Strede vo farbách obce Šoporňa.

Sprievodným programom tradičnej jazdeckej súťaže v Budapešti bude aj tento rok bohatý kultúrny a gastronomický festival. Na Andrássyho korze sa predstavia obce a mestá, ktoré majú svojich zástupcov medzi jazdcami Národného galopu. Svoj stánok bude mať aj Dunajská Streda spolu  s obcami a mestami, ktorých jazdci  budú štartovať na Národnom galope z našich regiónov.

Podrobné informácie o programoch sú uverejnené na stránke www.vagta.hu. 

Zdroj: dunstreda.sk - pve

Toto ste už čítali?

Cookies