Nachádzate sa tu

Bayo: Šance na postup sú stále vyrovnané

Publikované: 2018, júl 13 - 15:00 | Správy DAC
Útočník z Pobrežia Slonoviny sa ako prvý hráč DAC-u zapísal do streleckej listiny v európskych pohároch od pamätného gólu Tibora Szabana v Mníchove.
Bayo: Šance na postup sú stále vyrovnané

Napriek výraznej prevahe a viacerým čistým gólovým príležitostiam sme gruzínskeho vicemajstra zdolať nedokázali. Hostia sa ujali vedenia v 15. minúte po ich prvom streleckom pokuse. Našťastie, o ďalšiu štvrťhodinu Vakoun Issouf Bayo prekrásnou hlavičkou dokázal aspoň vyrovnať. Bol to prvý gól DAC-u na európskej pohárovej scéne po dlhých tridsiatich rokoch. Ako posledný sa pred Bayom presadil Tibor Szaban, legendárnou strelou ľavačkou na štadióne mníchovského Bayernu v októbri 1988. „Je to krásny pocit, som veľmi šťastný. Ako som už viackrát povedal, útočník je na trávniku preto, aby strieľal góly. Máme za sebou vydarenú prípravu a pokračujeme v tom, čo nám tréner počas nej vštepoval do hláv. Podobný gól som dal aj v príprave, tiež po Pačindovom výbornom centri,“ vrátil sa 21-ročný útočník k svojmu prvému gólu v Európskej lige. Mimochodom, Bayo bol s tromi zásahmi najlepším strelcom DAC-u počas letnej prípravy.

„Nebol to ľahký zápas. Hrali sme však dobre, ukázali sme svoju silu pred domácim publikom. Boli sme lepším tímom, vypracovali sme si oveľa viac šancí ako súper. Lenže, opäť sme doplatili na chyby pred súperovou bránkou. Musíme pokračovať v načatej práci a o týždeň hrať útočne, aby sme si vybojovali postup,“ vyhlásil odhodlane.

Bayo mohol kľudne zaznamenať aj hetrik, spoluhráči ho dobre zásobovali prihrávkami pred Buliskoriovu bránku. „Pozitívom je, že sa dokážeme dostať do šancí, ale ako som spomenul, máme problém s ich nepremieňaním. Musíme sa na to viac zamerať. Futbal je už raz taký - nedá sa z každej šance streliť gól. Chceli sme vyhrať a ísť do odvety s náskokom. Tým, že Dinamo dokázalo u nás skórovať, sa naša situácia mierne skomplikovala, ale náš postup vôbec nie je nereálny.“

Väčšina vyjadrení pred včerajším duelom odhadovala postupové šance na 50-50. Podľa Baya tento pomer nezmenila ani remíza v MOL Aréne. „Myslím si, že je to stále absolútne vyrovnané. Vo futbale je možné všetko. Tak, ako súper dokázal skórovať u nás, prečo by sa to isté nemohlo podariť aj nám v Tbilisi? Určite môžem sľúbiť, že pre postup urobíme maximum,“ dodal africký útočník, autor štyroch gólov z jarnej časti Fortuna ligy.

Zdroj: fcdac.sk