Bayovci postúpili na APN 2019, Herc s kapitánskou páskou i gólom

Publikované: 23. november 2018 - 8:55
Hráčom DAC-u sa v poslednom asociačnom termíne roka darilo.

Osmička futbalistov z nášho mužstva dostala pozvánku na posledný reprezentačný zraz roka 2018. A väčšinou mali pri návrate do Dunajskej Stredy pádny dôvod na úsmev.

Vakou Issouf Bayo, hoci nezasiahol do zápasu, bol súčasťou tímu, ktorý už pred záverečným kolom kvalifikácie vybojoval pre Pobrežie Slonoviny postup na Africký pohár národov 2019. Ten sa bude konať v júni a júli budúceho roka v Kamerune, prvýkrát s 24 účastníkmi.

Dôležitú úlohu pri šesťbodovom reprezentačnom zraze Maďarska zohral Zsolt Kalmár. V súbojoch proti Estónsku aj Fínsku dostal od trénera Marca Rossiho dôveru v základnej zostave a v oboch zápasoch si pripísal gólovú asistenciu pri úvodnom a teda víťaznom góle Maďarov.

Christián Herc bol ústrednou postavou novo tvoriacej sa reprezentácie do 21 rokov v prípravnom dvojzápase v Portugalsku. Na rukáve mal kapitánsku pásku a v prvom stretnutí sa stal jediným strelcom mladých Slovákov. Okrem neho dostali dôveru od trénera Guľu aj Dominik Špiriak a Martin Bednár.

Stanislav Bilenkyi sa prvýkrát od marca tohto roka objavil späť v ukrajinskom výbere do 21 rokov. Naopak, Eric Davis znova potvrdil, že patrí medzi stabilných hráčov panamskej reprezentácie, a to aj pod novým trénerom Garym Stempelom. Český brankár Martin Jedlička a jeho spoluhráči sa pred presunom o kategóriu vyššie rozlúčili s dresom U20 víťazne, v Brne v rámci Elite tournament zdolali rovesníkov zo Švajčiarska 2:1.

Výsledky reprezentačných stretnutí hráčov A tímu DAC v novembrovom asociačnom termíne:

Zsolt Kalmár (Maďarsko) - Liga národov

štvrtok 15.11.2018, 20.45 h (Budapešť): Maďarsko-Estónsko 2:0 (1:0) Kalmár 83 minút

nedeľa 18.11.2018, 20.45 h (Budapešť): Maďarsko-Fínsko 2:0 (2:0) Kalmár 90 minút

Eric Javier Davis (Panama) - príprava

sobota 17.11.2018, 03.00 h (Tegucigalpa): Honduras-Panama 1:0 (0:0) Davis 71 minút

streda 21.11.2018, 02.00 h (Panama City): Panama-Ekvádor 1:2 (0:0) Davis 90 minút

Vakoun Issouf Bayo (Pobrežie Slonoviny) - kvalifikácia o postup na Africký pohár národov 2019

nedeľa 18.11.2018, 18.00 h (Conakry): Guinea-Pobrežie Slonoviny 1:1 (1:1) Bayo mimo zostavy

Stanislav Bilenkyi (Ukrajina U21) - príprava

piatok 16.11.2018, 14.00 h (Kyjev): Ukrajina-Gruzínsko 3:3 (2:1) Bilenkyi 11 minút

Dominik Špiriak, Christián Herc, Martin Bednár (Slovensko U20) - príprava

piatok 16.11.2018, 18.00 h (Algarve): Portugalsko-Slovensko 3:1 (2:0) Špiriak 80 minút, Herc 69 minút/1 gól, Bednár 69 minút

nedeľa 18.11.2018, 18.00 h (Algarve): Portugalsko-Slovensko 2:1 (0:0) Herc 90 minút, Bednár 90 minút, Špiriak 6 minút

Martin Jedlička (Česko U20) - Elite tournament

pondelok 19.11.2018, 18.00 h (Brno): Česko-Švajčiarsko 2:1 (2:0) Jedlička 90 minút

Zdroj: fcdac.sk