Back to top

Bezplatný zásobník na hygienické vložky na Kračanskej ceste

Publikované: 15. február 2024 - 21:03
Vedľa vchodu do Komunitného centra na Kračanskej ceste dňa 13. februára umiestnili bezplatnú skrinku na hygienické vložky - automatický box má pomôcť dievčatám a ženám žijúcim v extrémnej chudobe.
Bezplatný zásobník na hygienické vložky na Kračanskej ceste

„Veľa mladých dievčat zápasí s problémami spôsobenými menštruačnou chudobou a v tej súvislosti s prežívaním svojej ženskosti. V znevýhodnených oblastiach sa stretávame so zvýšenou absenciou v škole súvisiacej s nedostatkom hygienických potrieb a v prípade mnohých mladých ľudí sa k tomu veľakrát pridružia aj psychické problémy.

Tu žijúce rodiny nemajú peniaze na hygienické potreby, a tak sa často stáva, že dievčatá počas menštruácie používajú handry, papier či vatu, v dôsledku čoho mnohé z nich bojujú s nedostatkom sebavedomia, dokonca s pocitom spoločenského vylúčenia,“

- píše voroskereszt.hu.

V humánnej snahe bojovať proti menštruačnej chudobe a zároveň šíriť osvetu bol vedľa vchodu do Komunitného centra na Kračanskej ceste umiestnený zásobník na hygienické vložky, základné produkty ženskej intímnej hygieny.

Automatická skrinka je deviata na Slovensku a ponúka nielen bezplatné menštruačné produkty, ale núdznym poskytuje aj cenné informácie.

Na realizácii projektu sa podieľali organizácia InTYMYta, Občianske združenie Prima a samospráva mesta Dunajská Streda.

(dszi)

Toto ste už čítali?

Cookies