Bod z horúcej pôdy Slovana

Publikované: 14. august 2017 - 9:53
Remízový verdikt v najväčšom derby. S mohutnou podporou fantastických „žlto-modrých“ fanúšikov FC DAC uhral remízu na pôde Slovana. Po opatrnejšom prvom polčase boli diváci svedkami šťavnatej druhej polovice, v ktorej padli dva exportné góly.

Na naše najväčšie derby sme nastúpili s rovnakou základnou jedenástkou ako v predošlých dvoch ligových stretnutiach. Pomôcť nám v tomto dueli nemohli Mervó, Aluku a Kwin, ktorí si ešte stále doliečujú zranenia. Už v piatej minúte sa uvoľnil Damnjanovič popri brániacom Hukovi, náš gólman strelu bezpečne pokryl. O minútu už horelo na druhej strane, Pačinda centrom našiel Simona a on vo vyloženej príležitosti nanešťastie trafil Greifa. Už v jedenástej minúte Slovan nútene striedal Salátu, ktorého nahradil Rundič. O dve minúty sa Živkovićovi nepodaril odkop od brány, čo využil Mareš na strelu z prvej, nebol presný. V 19. minúte sa rovnako medzi tri žrde nezmestilo ani Pačindove zakončenie. Po zaujímavej dvadsaťminútovke sa zápas v ďalšom priebehu dostal medzi šestnástky, kde prevládala bojovnosť. V závere polčasu nabrali vietor do plachiet domáci, pohrozili z troch po sebe nasledujúcich štandardiek: prvú poslal s miernym šťastím do bezpečia hlavou Davis, druhú zakončil Božikov vedľa, kým tretia len preletela pokutovým územím. Po hvizde rozhodcu sme sa tak pobrali do kabín za bezgólovej remízy.

Druhý polčas sme začali so striedaním - Davisa nahradil na ľavom kraji obrany Koštrna. Už v 47. minúte si Vida pred šestnástkou nadkopol loptu a promptne zakončil z otočky, žiaľ nad bránu. Hrozili sme aj o dve minúty neskôr, keď zaváhanie v obrane chcel využiť Ľupták, záver akcie mu však nevyšiel. V 52. minúte už pohrozili aj domáci, Marešov štipľavý pokus z ostrého uhla Macej spod brvna vytlačil reflexívnym zákrokom na roh. Po ňom bolo všetkému inak, k lopte sa opäť dostal Mareš, ktorý sa do lopty trafil ešte lepšie, z hranice šestnástky loptu fantasticky umiestnil k vzdialenejšej žrdi, kde náš brankár nemal nárok - 1:0. Odpoveď na úvodný gól prišla za necelých desať minút, Pačinda sa najprv šikovne zbavil obrany v šestnástke, aby potom nekompromisne vypálil rybník domácemu gólmanovi, ktorý sa tvrdej strele k žrdi mohol len prizerať - 1:1. V 71. minúte po rohu predĺžil Šatka, no nebezpečne smerujúcu loptu už poslal preč od brány Chouchoumis.  O sedem minút neskôr po odrazenej lopte zakončil aj Droppa, so strelou do stredu brány Macej nemal problém. V 86. minúte poslal štipľavý pokus z priameho kopu Pačinda, s ďalekonosnou strelou však Greif nemal väčšie problémy, čo pre obe mužstvá znamenalo deľbu bodov.

Vo štvrtom kole sme si pripísali druhú remízu, ktorá nám aj vďaka dvom predošlým víťazstvám priniesla zotrvanie na štvrtej priečke. Ďakujeme nášmu dvanástemu hráčovi, že sme aj na pôde najväčšieho rivala boli vďaka skvelej kulise práve my „domácim“ celkom. V sektore hostí bolo totiž až 522 fanúšikov. Najbližšie nás čaká návrat do MOL Arény, kde v nedeľu 20. augusta o 18:30 privítame obhajcu titulu zo Žiliny.

Marco Rossi, DAC: „Odohrali sme remízový zápas, ktorý aj skončil týmto spravodlivým výsledkom. Hoci Slovan Bratislava viac tlačil, tak my sme na druhej strane veľmi dobre bránili. Takticky sme odohrali dobré stretnutie aj napriek tomu, že sme sa dopustili pár chýb. Okrem gólu sme mali ešte tri-štyri čisté šance na strelenie druhého gólu, ale v konečnom dôsledku si myslím, že remízový verdikt je v poriadku.“

Ivan Vukomanović, Slovan: „Vedeli sme, že nás čaká veľmi ťažký zápas s náročným súperom, ktorý bude chcieť ukázať mentalitu a zároveň aj chuť vyhrať. My sme tiež chceli ukázať niečo úplne iné ako v Senici. Chceli sme ukázať bojovnosť, srdce, mentalitu a chuť vyhrať. Vedeli sme, že tento zápas je pre nás všetkých veľmi dôležitý. Mrzí ma však, že hneď v úvode sa zranil jeden z najlepších hráčov, Saláta, ktorý má niečo s kolenom. Museli sme tak improvizovať smerom dozadu. Keď sa pozrieme na nováčikov Božikova a Chouchoumisa, tak sme mohli vidieť, že nemali dobrú fyzickú prípravu. V dnešnom dueli sme mali momenty, keď sme mohli skórovať. Vedeli sme však, že na to nebudeme mať veľa možností. Vedeli sme, že musíme byť neustále koncentrovaní, no aj napriek tomu súper ukázal silu pri protiútoku, keď našu individuálnu chybu dokázal pretaviť v gól. Verím, že čoskoro bude pripravený už aj Rabiu a budeme sa každým dňom zlepšovať.“

ŠK SLOVAN BRATISLAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:1 (0:0)