Bod z Michaloviec

Publikované: 20. apríl 2016 - 9:13
Navrátilec Černák hrdinom stretnutia na východe republiky! Z Michaloviec si berieme bod. Domáci v prvom polčase premárnili niekoľko gólových príležitostí, čo sme v závere potrestali a Zemplín sme poslali na dno tabuľky.

Michalovce-DAC 1:1 (1:0)

Po víťaznom stretnutí s lídrom tabuľky spravil náš tréner v zostave dve nútené zmeny. Zranený Brašeň zostal doma, kým Szarku problémy s členkom posadili na striedačku. Namiesto nich nabehli Horváth so Stephensom. Sarr nemohol nastúpiť kvôli kartovému trestu, Davis a Straka sú naďalej zranení. Už v tretej minúte Stephens našiel pred šestnástkou Horvátha, ktorému však v dobrej pozícii nesadla lopta. O dve minúty sme po priamom kope nedokázali odpratať loptu do bezpečia, dostala sa k Hamuľakovi a jeho zakončenie z prvej skončilo na ľavej žrdi. V desiatej minúte si Hamuľak potiahol loptu do šestnástky, vystrelil a tentokrát jeho pokus tesne minul našu bránu. V 16. minúte najprv Podhorín tvrdo hlavičkoval po Perezovom presnom centri, vybojovaný rohový kop Tujvel vyboxoval, no musel zostať v pozore aj po Serečinovej dorážke. V 21. minúte po Pačindovom rohu lopta najprv prešla pred bránkou, avšak podarilo sa nám ju dostať späť do vápna, kde Stephens nožničkami tesne minul súperovu bránu. V 33. minúte Egri ako posledný hráč stratil loptu, Serečin sa sám vyrútil na bránu a jeho umiestenú strelu k žrdi parádnym zákrokom vytlačil náš gólman. Päť minút pred koncom polčasu v nádejnej pozícii z prvej zakončil Sedlák, no priamo do Tujvelovho náručia. V 44. minúte vyhral po Kelemenovom dlhom nákope hlavičkový súboj Perez, lopta sa dostala k Hamuľakovi, ktorý na dvakrát doslal loptu za Tujvelov chrbát - 1:0. Naši hráči odchádzali po góle do šatne so zvesenými hlavami.

Do druhého polčasu sme nastúpili ešte otrasený z úvodného gólu. V 55. minúte si Serečin v šestnástke vypracoval palebnú pozíciu, z ktorej tesne minul vzdialenejšiu žrď. V 62. minúte Danko našiel po rohovom kope na vzdialenejšej žrdi Hamuľaka, nedôrazné zakončenie z gólovej pozície Tujvelovi nenarobilo problémy. V 68. minúte Polievka v šestnástke posunul loptu na Pačindu, ktorému chýbalo naozaj málo, aby bol skôr pri lopte a strelil tak vyrovnávajúci gól. O dve minúty po Pačindovom dlhom nákope vyhral hlavičkový súboj Huk a po následnom Polievkovom tvrdom zakončení podržal svoje mužstvo parádnym zákrokom Kelemen. V 74. minúte Polievka dostal prihrávku od Štepanovského, v dobrej pozícii si spracoval loptu a potom trochu nepochopiteľne poslal len ľahkú pätičku na domáceho brankára.  V 85. minúte sa po Živkovićovom centri dostal v šestnástke k lopte Černák, najprv si ju spracoval a následne chladnokrvne zakončil k pravej žrdi - 1:1.

Po siedmej remíze v ročníku sme sa prebojovali späť na šiestu priečku fortunaligovej tabuľky. Ďakujeme našim fanúšikom, ktorí v počte zhruba šesťdesiat merali cestu na ďaleký východ. Najbližie stretnutie nás čaká v sobotu  23. apríla, kde v rámci 29. kola privítame Podbrezovú. Tento zápas bude zároveň rozlúčkou s našim štadiónom, pamätníkom nádherných okamihov a udalostí.

Hodnotenie trénerov

Tomislav Marić, DAC: „Som veľmi spokojný, že sme získali tento bod. Odohrali sme ťažký zápas so šancami na oboch stranách. V našej hre nám chýbalo trošku kľudu a plynulosti v práci s loptou. Musím pochváliť mojich hráčov, v základe sme mali piatich vo veku 20-21 rokov. Trošku som od nich videl nervozitu, no aj napriek tomu im musím poďakovať za remízu. Som veľmi rád, že dal gól Roland Černák a dúfam, že mu to zdvihne sebavedomie.“

Stanislav Griga, Michalovce: „Keď tréner hostí pochválil svojich hráčov za výkon, tak ja musím svojich pochváliť dvakrát. Po poslednom súboji s Myjavou ubehli dva dni a dnes bolo moje mužstvo úplne iné. Hlavne v prvom polčase sme boli lepší, vypracovali sme si množstvo gólových príležitostí, no využili sme len jednu. V druhom polčase potvrdila Dunajská Streda svoju hernú kvalitu, mala územnú prevahu, kým my sme gólové príležitosti premrhali. Neviem, čo urobil tento klub, že má takú smolu, no v každom jednom domácom zápase v jarnej časti sa na nás lepilo. Nechcem sa vyhovárať, ale chýba nám športové šťastie a verím, že sa to v posledných kolách obráti.“

Zdroj: fcdac.sk/Milan Vrábeľ