Branislav Ľupták: Bolo to veľmi náročné

Publikované: 9. november 2016 - 10:27
O nedeľňajšom derby Slovan-DAC (1:0) hovorí 25-ročný Branislav Ľupták, ktorého tréner László postavil na hrot útoku. V samotnom zápase však mal napokon úplne iné úlohy.

„Máme za sebou veľmi náročný zápas. Počasie bolo zlé, postupne sa aj terén stal ťažkým. Zamerali sme sa hlavne na dobrú defenzívu, aby sme neinkasovali, to bol náš prvotný cieľ. Bohužiaľ, v závere zápasu sme inkasovali gól a nepodarilo sa nám ho splniť. Celkovo sa mi ťažko hodnotí zápas, pretože sme všetko podradili našej taktike a v prvom polčase sme nemali ani jednu strelu na bránu. Pri strate lopty na súperovej polovici sme sa snažili všetci dostať späť pod ňu. Chceli sme zatvárať priestory, lebo sme vedeli, že Slovan má šikovných a rýchlych hráčov. V prvom dejstve sa to nám aj darilo, až na tú jednu Kubíkovu šancu. Do druhého polčasu sme išli s tým, že sa pokúsime zaútočiť, byť trošku nebezpeční aj smerom dopredu. Viackrát sme sa dostali hore, mali sme tam aj nejaké pološance, no nedostali sme sa tam s viacerými hráčmi. Aj ja som mal dve strely, ktoré žiaľ išli mimo. Škoda aj niektorých brejkov, ktoré sme nedotiahli do konca. Bol to zápas, do ktorého sme išli s cieľom neinkasovať a tak to aj na ihrisku vyzeralo.
Hral som na poste útočníka, ale tréner povedal, že nie som typický útočník a pri bránení som sa zasúval až medzi našich stredných defenzívnych záložníkov, aby sme príliš neotvárali hru. Tým pádom bolo ťažké dostať sa hore, bolo nás vpredu málo. Myslím si, že vďaka tomu to mala obrana Slovana dosť jednoduché. Fanúšikovia nám znova vytvorili domáce prostredie, počuli sme ich počas celého stretnutia. Ďakujeme im za podporu a mrzí nás, že sme ich nepotešili lepším výsledkom,” zhodnotil derby 25-ročný Branislav Ľupták, ktorý si v nedeľu pripísal 125. štart v najvyššej súťaži a 45. v našom drese.