Nachádzate sa tu

Budúci týždeň bude celoslovenský týždeň charity

Toto ste už čítali?

Publikované: 2018, jún 6 - 14:21 | Pre verejnosť
Vlani v auguste sa uskutočnila „generálne skúška“ alebo nultý ročník týždňa charity v Trnavskej katolíckej charite, na ktorom sa zúčastnila aj dunajskostredská katolícka charita. Na základe minuloročnej úspešnej skúšky sa tentokrát vyhlásil celorepublikový týždeň charity.
Budúci týždeň bude celoslovenský týždeň charity

Tento týždeň venovaný charite sa začne 10. júnom.
V nedeľu sa v dunajskostredskom kostole sv. Juraja sa o 11. h začne svätá omša za charitatívnych dobrovoľníkov, tak ako tomu bude aj v ďalších mestách krajov. V rámci týždňa sa každý deň budú v tom ktorom meste konať informačné podujatia. V Dunajskej Strede, ktorá je jedným z 5 vybraných miest v rámci Trnavského samosprávneho kraja, bude dňom charity streda, 13. jún. 
V tomto dni dopoludnia medzi 10. – 12.  hodinou sa vo veľkej zasadačke mestského úradu v Dunajskej Strede uskutoční historické stretnutie členov vedenia Győrskej katolíckej charity a Trnavskej katolíckej charity za účelom podpísania zmluvy o spolupráci.
Popoludní v čase medzi  14. – 18. hodinou, tak ako vlani, sa na Vámbéryho námestí pred kostolom  uskutoční deň charity pre verejnosť. Spoluorganizátorom je dunajskostredská Stredná odborná škola zdravotná, ktorej žiaci budú záujemcom uskutočňovať rôzne medicínskej merania.  Popri tom sa v rámci programu budú venovať aj deťom, ostatní, ktorých zaujíma téma činnosti charity, sú srdečne pozvaní na príjemný rozhovor.