Back to top

Budúci týždeň v sobotu budú odovzdávať ceny mesta – ponuka sobotňajších programov

Publikované: 17. apríl 2022 - 8:39
Budúci týždeň bude počas troch dní prebiehať séria podujatí tohtoročných Dní sv. Juraja. V sobotu sa budú slávnostne odovzdávať ceny mesta Dunajská Streda, na ktoré samospráva mesta s úctou pozýva obyvateľov. Pozrite si podrobnejší program na sobotu, 23. apríla.
Budúci týždeň v sobotu budú odovzdávať ceny mesta – ponuka sobotňajších programov

Už v skorých popoludňajších hodinách sa zaplní priestor pred Mestským kultúrnym strediskom Benedeka Csaplára. Už od 14.00 hodiny sa do hier s drevom môžu zapojiť malí i veľkí. Budú rytierske cvičenia, tradičné ľudové hry s drevom, záujemcovia si budú môcť vyskúšať aj hry zamerané na logiku.

O pol hodiny neskôr, od 14.30 bude obecenstvo zabávať známa bábkarka Zsuzsa Csepi, vedúca bábkového divadla Zlatá záhrada. Vedúca skupiny je presvedčená, že najlepšou vzdelávacou metódou je bábka. Môžeme si byť istí, že aj tentoraz zaujmú pozornosť najmenších milými, poučnými rozprávkami.

O 15.15 príde na námestie pred Csaplárom mím Vlado Kulíšek. Prinesie si zázračný starý kufor, v ktorom sa ukrývajú výnimočné, kúzelné klobúky a čiapky. Prečo sú kúzelné? Preto, lebo obecenstvo počas pantomímy dokážu preniesť kamkoľvek: do cirkusu, záhrady, alebo hoci na ihrisko...

O 16.00 hodine Tünde Kevicky nám zaspieva rozprávky. Interaktívny koncert v maďarskom i slovenskom jazyku bude prebiehať zapojením detí do diania. Budú tancovať, spievať, formou hry sa bude rozvíjať hudobný talent detí.

O 16.30 vystúpia speváčky Opera Trio v zložení Kevicky Tünde, Kollár Katalin a Kovács Nagy Andrea, s maďarskými, operetnými a muzikálovými melódiami.

Najdôležitejším okamihom Dní sv. Juraja bude odovzdávanie cien mesta Dunajská Streda v divadelnej sále MKS Csaplára Benedeka o 18. hodine. Popri cenách Čestný občan mesta Dunajská Streda, Pro Urbe a Cena primátora mesta Dunajská Streda, v tomto roku po prvýkrát odovzdajú aj rovnocennú Pro Educatione, ktorá sa každoročne bude udeľovať jednému pedagógovi za vynikajúcu prácu na poli vzdelávania.

Na galavečere odovzdávania cien vystúpia nadaní umelci mesta, ktorí si tak uctia ocenených i publikum. Juhos Attila so spevom, choreografia Tanečného súboru Csallóközi, Študentské pódium Fókus a Veronika Kelemenová, študentka Gymnázia Ladislava Dúbravu s prednesom básne.

Večer o pol ôsmej budú publikum pred MKS zabávať Tanečný súbor Csallóközi so sprievodom kapely Pósfa.

Tanečný súbor pod vedením Attilu Olláha sa predstaví vystúpením viacerých vekových skupín, predvedú tance Karpatskej kotliny. Sprevádzať ich bude domácimi i zahraničnými cenami ovenčená kapela Pósfa, ktorá bude zárukou autentického hudobného zážitku.

Ani v sobotu večer neostaneme bez pop koncertu. O dobrú náladu sa postará aj na Žitnom ostrove dobre známa kapela Arizóna, večer od deviatej hodiny.

Videli ste už tohtoročný debut ich klipu zhotoveného Mártonom Lombosom?

Účasť na všetkých programoch Dní sv. Juraja je bezplatná.

-rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies