Nachádzate sa tu

Budúci utorok bude zbierka, v stredu Deň charity

Toto ste už čítali?

Publikované: 2019, jún 7 - 12:03 | Pre verejnosť
Na viacerých miestach republiky, v TTSK v piatich mestách, sa organizuje týždeň charity – ako aj v uplynulých rokoch – aj v Dunajskej Strede. Budúci utorok sa robí zbierka pre bezdomovcov, v stredu zas Deň charity.
Budúci utorok bude zbierka, v stredu Deň charity

Slovenská katolícka charita aj  tomto roku organizuje charitatívny týždeň od 9. do 15.  júna. Dunajská Streda je súčasťou akcie už tretí rok.

Bugár György, vedúci charity, uviedol, že  v utorok medzi 14. a 18. h bude zbierka v centre charity na Bacsákovej ul. 1. pre bezdomovcov.

Možno priniesť: čistiace prostriedky, hygienické prostriedky, uteráky, posteľnú bielizeň, prikrývky, fungujúcu mikrovlnnú rúru, pračku, stôl, stoličky a trvanlivé potraviny.

V stredu popoludní príde aj vedenie charity, aby sa pri hudbe stretli so záujemcami. „Deň charity sa organizuje, aby sa záujemcovia oboznámili s činnosťou a aj ľudia, ktorým je cirkev vzdialená, ju môžu spoznať. Dunajskostredká akcia je jediná, kde hostí privítame aj po maďarsky. Ako sa to už stalo zvykom, pozvali sme obyvateľov penziónu dôchodcov na olovrant, občerstvenie a rozhovor” - uviedol Bugár György.

Streda, 12. jún, medzi 14.-17. h teda zaznie hudba, bude občerstvenie, rozhovory s občanmi. Pritom žiaci SZŠ budú robiť záujemcom zdravotné merania, dávať rady.

Text a foto: -rovin-