Back to top

Čaká nás mimoriadne horúci týždeň

Publikované: 27. jún 2022 - 19:08
Extrémne horúčavy, ktoré sa začali na Slovensku budú pokračovať aj od pondelka na celom našom území a teploty budú atakovať až 40 °C. Čaká nás tak extrémne pekelný týždeň, ktorý môže byť sprevádzaný aj mimoriadne intenzívnymi búrkami.
Čaká nás mimoriadne horúci týždeň

Ako informuje imeteo.sk začiatok týždňa prinesie na naše územie teploty, ktoré sa budú pohybovať od +29 až do +34 °C. „Najchladnejšie by malo byť na východe, kde začne už okolo poludnia vytvárať kopovitá oblačnosť a to predovšetkým v oblasti hôr a postupne sa začnú vytvárať búrky, ktoré hrozia na mnohých miestach západného Slovenska. Búrky budú sprevádzané predovšetkým prívalovým lejakom, ale v jadrách búrok nie sú vylúčené ani krúpy. Veľmi zaujímavé to bude nad Nemeckom, Rakúskom a Českom. Tu sa totiž bude po niekoľko nasledujúcich dní udržiavať frontálne rozhranie, keďže ďalej smerom na východ ho nepustí rozsiahla tlaková výš, ktorá bude ovplyvňovať počasie aj na Slovensku. Práve na tomto fronte budú vznikať pomerne intenzívne búrky. Očakáva sa, že v druhej polovici noci na utorok a v utorok ráno by sa búrkový systém mohol dostať až nad západné Slovensko, kde by sa mal rozpadať,“ konštatuje imeteo.sk.

Zároveň dodáva, že v  ranných hodinách sa nad západným Slovenskom bude rozpadať komplex búrok, ale to nebude všetko. Očakáva sa, že na severnom Slovensku sa v priebehu dňa môžu vytvárať ďalšie búrky z tepla. „Maximálne teploty by sa v utorok mali pohybovať od +30 až do +36 °C. Veľmi teplo bude predovšetkým na juhu západného a východného Slovenska. V stredu teploty na našom území akcelerujú. Maximá si to vystrelia až k hodnotám okolo +38 °C, čo sú už extrémne hodnoty. Opäť však hrozia búrky,“ zdôrazňuje imeteo.sk. Podľa meteorológov začiatok júla zrejme prinesie zmenu. „Ku koncu týždňa by totiž cez naše územie mal postúpiť studený front, ktorý prinesie vlnu búrok. Búrky môžu byť sprevádzané prívalovými zrážkami a ojedinele aj krúpami. Zároveň by tento postup studeného frontu mal priniesť vytúžené ochladenie,“ dodáva imeteo.sk

ma7 / mti / imeteo.sk Foto:  MTI

Toto ste už čítali?

Cookies