Back to top

Čakajú domov bývalých rodákov Dunajskej Stredy

Publikované: 15. január 2016 - 18:57
Primátor mesta JUDr. Zoltán Hájos vo svojom liste pozýva a očakáva domov dunajskostredských rodákov žijúcich v zahraničí na stretnutie v rámci mestských osláv Sv.Juraja.

K jednej z najdôležitejších osláv Dunajskej Stredy patria dni Sv. Juraja spojené hodami, ktoré sa konajú 24-eho apríla, kedy mesto oslavuje deň svojho založenia, svojho patróna, svoje zjednotenie a svojich významných osobností. V rámci vlaňajších osláv usporiadali 1. stretnutie dunajskostredských rodákov žijúcich v zahraničí, na ktoré primátor očakával niekdajších Dunajskostredčanov, ktorých predkovia tu kedysi žili. Tento rok vo svojom liste znovu osloví tých, ktorým srdce silne zabúši, keď počujú: Dunajská Streda. List je uvedené nižšie.

„Domov je miesto, kde ťa čakajú.”
(Albert Wass)

Vážení Dunajskostredčania, roztrúsení po svete!
Na svete je mnoho miest, kde sa človek môže cítiť dobre, no skutočný pocit domova ponúka len jeho rodné mesto. To je dôvodom, prečo Vás, niekdajší Dunajskostredčania, ktorých predkovia tu kedysi žili, hľadáme, voláme a pozývame Vás na 2. stretnutie dunajskostredských rodákov žijúcich v zahraničí, ktoré sa bude konať v rámci mestských osláv Sv.Juraja v apríli 2016.
Prosím Vás, Vašu účasť potvrďte najneskôr do 8. apríla 2016 na mailovú adresu primator [at] dunstreda.eu.
Boli by sme radi, keby ste k registrácii priložili aj Váš krátky životopis. Viac informácií Vám pošleme na Vašu mailovú adresu.

Vážení Dunajskostredčania,
ak máte kontakt na bývalého rodáka Dunajskej Stredy, prosím oznámte nám jeho kontaktnú adresu alebo ho informujte o tomto stretnutí a prispejte tak k úspešnosti tohto podujatia, ktoré navracia rodiny, priateľov a známych k rodným koreňom.

S pozdravom

JUDr. Zoltán Hájos primátor”

Fotky z 1. stretnutia dunajskostredských rodákov žijúcich v zahraničí:

Toto ste už čítali?

Cookies