Back to top

Cena mesta Pro Urbe: Hádzanársky klub HC DAC Dunajská Streda

Publikované: 1. máj 2024 - 15:26
Tretiu tohtoročnú Cenu Pro Urbe samospráva mesta Dunajská Streda udelila hádzanárskemu klubu HC DAC Dunajská Streda za výchovu mladých talentov k láske k športu, za dôstojnú reprezentáciu nášho mesta, za vynikajúce športové výsledky, vrátane historického úspechu, titulu Majstra Slovenska. Ocenenie z rúk vedenia mesta prevzal predseda klubu MUDr. Horváth Zoltán a členovia klubu.
Cena mesta Pro Urbe: Hádzanársky klub HC DAC Dunajská Streda

Medzi hlavné ciele Hádzanárskeho klubu HC DAC patrí výchova budúcich talentov a dôstojná reprezentácia mesta Dunajská Streda na Slovensku aj v zahraničí.

Občianske združenie vzniklo v roku 2016 pod názvom MŠK Dunajská Streda. K trom zakladajúcim členom neskôr pribudli aj mesto Dunajská Streda, Športový klub Talent a Športové gymnázium DAC. Pred piatimi rokmi sa jeho názov zmenil na HC DAC Dunajská Streda.

HC DAC je od septembra 2016 riadnym členom Slovenského zväzu hádzanej a od r. 2019 má zastúpenie v československej MOL lige. Je základným klubom regionálneho centra hádzanej pre Dunajský región.

Hádzanárky HC DAC Dunajská Streda si v máji 2023 zaknihovali nevídaný úspech: premiérový titul majsteriek Slovenska. V  tom istom roku si ako tretí slovenský tím v 21-ročnej histórii    vybojovali prvenstvo v spoločnej česko-slovenskej súťaži žien. (po HK Slovan Duslo Šaľa a MŠK Iuventa Michalovce)

Pôsobivé úspechy dosahujú ale aj ďalšie družstvá HC DAC – treba spomenúť napríklad družstvo U12, ktoré sa v  sezóne 2022/23 popri ďalších skvelých výsledkoch stalo dvojnásobným majstrom Slovenska. K  doterajším úspechom blahoželáme a  mnohé ďalšie prajeme do budúcna!

(be, et, dszi)

Toto ste už čítali?

Cookies