Back to top

Cena mesta Pro Urbe: Rezső Érsek

Publikované: 1. máj 2024 - 15:21
V roku 2024 mestské zastupiteľstvo udelilo Cenu Mesta Dunajská Streda Pro Urbe pánovi Rudolfovi „Rezsimu“ Érsekovi ako prejav uznania za aktívne pôsobenie v umeleckej a hudobnej sfére, dlhoročnú prácu poslanca mestského zastupiteľstva, za bohatú niekoľko desaťročnú hudobnú kariéru pri príležitosti životného jubilea.
Cena mesta Pro Urbe: Rezső Érsek

Rudolf „Rezsi“ Érsek začal svoju profesionálnu kariéru v okresnom osvetovom stredisku, neskôr sa stal vedúcim organizačného oddelenia mestského kultúrneho strediska. Potom do jeho života zavítala hudba. Precestoval takmer celý svet, spoznávajúc kultúry a hudby rôznych národov.

Po zmene režimu sa stal externým hudobným spolupracovníkom Maďarského vysielania Slovenského rozhlasu, dnešného Rádia Pátria.

Vystupoval s najuznávanejšími česko-slovenskými spevákmi, akými sú Karel Gott či Ivan Mládek. Od roku 2001 je dirigentom speváckeho zboru sv. Juraja. 15 rokov pôsobí vo formácii Four Art Singers a už viac ako 10 rokov spolupracuje s populárnou trojicou operných speváčok Opera Trio.

Dodnes pôsobí aj ako skladateľ: jeho dielom je napríklad aj znelka Mestského kultúrneho strediska Benedeka Csaplára, ktorú počujete na začiatku každého podujatia v tejto divadelnej sále. 

(be, et, dszi)

Toto ste už čítali?

Cookies