Back to top

Cena primátora mesta DS bola udelená Zboru Svätého Juraja

Publikované: 26. august 2021 - 12:44
Cenu z rúk primátora Zoltána Hájosa pri príležitosti 20. jubilea založenia speváckeho zboru prevzal Rudolf Érsek, umelecký vedúci zboru a Katarína Kollár, dirigentka.
Cena primátora mesta DS bola udelená Zboru Svätého Juraja

Dunajskostredský spevácky zbor svätého Juraja tento rok oslavuje 20. výročie. Za celé obdobie pôsobenia vyniká nepretržitou intenzívnou činnosťou.

Vďaka entuziazmu svojich členov sa stal neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho a spoločenského života nášho mesta. Od svojho vzniku sa postupne rozrastal o nových členov, skúšajúcich pod profesionálne zrelou taktovkou svojho vedúceho.

Cirkevná línia, ktorá dávala umeleckú orientáciu, bola daná a zbor dlho fungoval ako jediný miešaný zbor v meste. Technické výdobytky umožnili, aby Zbor svätého Juraja okrem pôsobenia na omšiach začal organizovať vlastné, samostatné koncerty, spočiatku v kostole a neskôr – vďaka narastajúcemu záujmu obecenstva – v Mestskom kultúrnom stredisku.

Dnes už možno povedať, že tradične organizujú Adventné koncerty. Za posledných dvadsať rokov sa zbor stretol s nespočetnými domácimi a zahraničnými hudobnými pozvaniami. Vystupovali vo viacerých krajinách Európy. Minulý rok kvôli pandémii nemohli vycestovať na koncert v Litve (Vilnius) pre pandémiu zlyhalo.

Najväčším uzaním a odmenou pre Zbor ssvätého Jurja, ktorý v súčasnoti ráta 32 členov, je vďačné publikum.

Toto ste už čítali?

Cookies