Back to top

Chceli by byť efetkívnejší

Publikované: 7. apríl 2017 - 12:22
Využitie mestskej športovej haly stále narastá, čo znamená, že čoraz viacerí športujú – a tak sú na prevádzkovateľa kladené stále väčšie nároky na údržbu. O podrobnostiach a možných zmenách sme sa rozprávali s riaditeľom Municipal Real Estate DS s.r.o. Jány Józsefom a prevádzkárom Aranyossym Csabom.

Predstavitelia spoločnosti v uplynulom období zavítali do Audi Arény v Győri za účelom oboznámiť sa s tamojším systémom fungovania. „Keď majstri práve nehrajú logový zápas, sú k dispozícii 4 ihriská na tréningy. U nás je oproti tomu jen jedno ihrisko, na ktorom športujú hádzanári, floorbalisti, zápasníci a športovci z iných klubov.  Mesto už vlastne vyrástlo túto halu, keďže, našťastie v Dunajskej Strede športujú mnohí, ale snažíme sa vyhovieť nárokom všetkých. ” – povedal Jány József.

„Žiaľ, najväčšiu starosť spôsobuje, že sa vyskytnú takí, ktorí nedodržiavajú pravidlá. Preto sme boli práve v Győri, lebo mnohí vraveli, že tam to funguje ináč. Kým u nás by rodičia chceli sledovať tréningy z hľadiska výkony svojich detí, toto tam nie je umožnené. Tak sa dá vyhnúť tomu, aby na podlahe ostávali tekvicové semienka, pistácie a iné smeti, ako je tomu u nás. Keďže v športovej hale pracuje v jednej smene len jeden človek, je nemožné, aby bol aj na recepcii,  aj správcom a ešte aj upratoval po odchode ľudí z hľadiska. Na druhej strane, ihrisko možno upratovať len ručne, a zatiaľ sa nedá športovať. V zime je zas tak nahustený program, že na poldňové upratovanie  viacerými ľuďmi sotva ostáva čas“.

Využijúc skúsenosti z Győru, chcelo by vedenie prevádzkovať halu počnúc júlom iným spôsobom. Mesiac predtým, na konci sezóny zvolajú stretnutie s predstaviteľmi klubov a vedením mesta, aby každého zapojili do zavedenia nového systému.  Cieľom je spraviť fungovanie športovej haly efektívnejším, aby ho aj obyvatelia mohli využívať za čo najlepších podmienok.   

Vyšlo v 7. čísle Dunajskostredského hlásnika 2017

 

Toto ste už čítali?

Tagy: Municipal
Cookies