Back to top

Chorvátsky denník 1: Pozdravujeme z Umagu

Publikované: 27. január 2023 - 10:09
Výprava futbalistov DAC-u v stredu večer šťastne dorazila na miesto zimného sústredenia a už má za sebou aj úvodný tréning. Súhrn prvých hodín na chorvátskej pôde.
Chorvátsky denník 1: Pozdravujeme z Umagu

Pozdravujeme domov z Chorvátska! Žlto-modrí v stredu krátko po poludní, keď už mali za sebou tréning v domácom prostredí MOL Akadémie a po ňom spoločný obed, nasadli do klubového autobusu, ktorý „futbalový náklad“ odviezol do Umagu. Práve toto turistické stredisko si vybral DAC ako miesto tohtoročného zimného sústredenia.

Ako sme včera uviedli, tréner Adrian Guľa vzal so sebou troch brankárov a 25 hráčov do poľa. Mužstvo do hotela Plava Laguna, ktorý bude do soboty 4. februára jeho prechodným domovom, cestovalo takmer osem hodín. Po príchode a ubytovaní nasledovala večera a po ňom oddych.

K včerajšku sa viaže aj pozitívna správa, ktorá prišla z Nyonu, sídla UEFA. Európska futbalová únia totiž rozhodla o pridelení ME 2025 do 21 rokov Slovensku, pričom jedným z dejísk bude aj naša MOL Aréna. Najviac sa potešili včerajší oslávenec Sebastian Nebyla a Dominik Veselovský, ktorí ako členovia aktuálneho výberu tejto vekovej kategórie môžu dúfať v účasť na šampionáte.

To je však ešte ďaleko a poďme sa radšej pozrieť na dnešný program DAC-u. Prvý tréningový deň sústredenia začal raňajkami a pokračoval rozcvičkou v hotelovej posilňovni. Mužstvo sa potom presunulo na neďaleké ihrisko, nachádzajúce sa pár minút cesty autobusom. Privítalo nás celkom príjemné počasie, 6-7 stupňov Celzia a slniečko, celkový dojem kazil akurát silný vietor. Verme, že sa naplnia predpovede a teplota bude postupne rásť. A že sa nám zároveň vyhnú extrémy, aké sme zažili napríklad pred rokom v Turecku, kde v tomto období snežilo a mrzlo...

Na úvod doobedňajšieho tréningu si vzal slovo tréner Guľa a hráčom opísal, ako budú vyzerať najbližšie dni a základné pravidlá. Mimochodom, na rovnakom mieste v sobotu odohráme prvý z troch prípravných zápasov sústredenia. Súperom v ňom nám bude ukrajinský Ruch Ľvov, ktorého výprava je ubytovaná takisto v našom hotely.

Po obede a odpočinku pokračuje dnešný program druhou tréningovou dávkou, a to v posilňovni. Na večer tréneri naplánovali ešte aj spoločný míting. Samozrejmosťou je, že hráči majú okrem spoločného programu aj bohaté možnosti na regeneráciu svalov, ale aj mysle. V oboch smeroch im pomáhajú okrem maséra a fyzioterapeutov aj výborne vybavené wellness priestory hotela.

Spravodajstvo z celého priebehu sústredenia vám budeme prinášať prostredníctvom klubového webu aj sociálnych sietí. Určite nás teda sledujte!

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Tagy: DAC
Cookies