Back to top

Christián Herc: Boli sme lepší ako maďarský šampión

Publikované: 28. jún 2018 - 9:54
Podľa mladého stredopoliara sa v utorok potvrdilo, že máme dobrých hráčov a výborný kolektív.

DAC včera v treťom stretnutí letného prípravného obdobia remizoval s aktuálnym majstrom Maďarska 1:1. Z nášho tímu absolvovali celý zápas proti Videotonu piati hráči. Takto zhrnul svoje pozápasové pocity jeden z nich - Christián Herc:

„Proti maďarskému majstrovi sme boli od začiatku lepším mužstvom. V prvom polčase sme boli určite lepší na lopte a myslím si, že to platilo aj druhej polovici. Súper si okrem gólu nevypracoval žiadnu vyloženú šancu. Bol to z našej strany dobrý výkon. Mne osobne sa hralo veľmi dobre, hoci spočiatku som potreboval troška času, zoznamoval som sa s okolnosťami a začalo aj pršať. Potvrdili sme, že máme dobrých hráčov a tvoríme super kolektív na ihrisku aj mimo neho. Preto ma neprekvapilo, že sme maďarského majstra herne prevýšili.“

Sústredenie v Rakúsku, na ktoré DAC odcestoval minulý štvrtok, sa končí už zajtra. „Zatiaľ je všetko v poriadku. V bežné dni máme dvojfázové tréningy, kým v deň zápasov máme doobeda oddych a poobede zápas. Podmienky sú výborné,“ vyhlásil 19-ročný futbalista, ktorý je u nás na hosťovaní z anglického Wolverhamptonu Wanderers.

 Zdroj: fcdac.sk

Toto ste už čítali?

Cookies