Christián Herc: Poučné stretnutie, ktoré nám môže len pomôcť

Publikované: 11. september 2023 - 11:54
„Prvý polčas bol z našej strany dobrý, hlavne z toho si musíme zobrať čo najviac pozitív do zápasu proti Slovanu.“ Sobotňajšie prípravné stretnutie očami strelca nášho gólu Christiána Herca.

„Myslím si, že konečný výsledok príliš nezodpovedá dianiu na ihrisku. Hralo sa v peknom prostredí a v prvom polčase sme podali veľmi dobrý výkon. Strelili sme gól a dobre sme bránili. Domáci však potvrdili svoju obrovskú kvalitu, majú veľmi dobrý káder, takže bolo jasné, že si nejaké príležitosti vypracujú aj oni. Na začiatku druhého polčasu som zbytočne fauloval na šestnástke a z následného priameho kopu sme dostali gól. Rovnako aj druhý a štvrtý padli po štandardnej situácii, čo nie je dobré a musíme to okamžite napraviť. Prvý polčas bol z našej strany dobrý, hlavne z toho si musíme zobrať čo najviac pozitív do zápasu proti Slovanu. Vtedy sme hrali dobre, kombinačne, udržali sme loptu aj v ťažkých pozíciách. V druhom dejstve sme mali za stavu 1:1 dve-tri dobré šance, ale nepremenili sme ich. Potom súper po druhý raz udrel zo štandardky, čo bol asi zlomový gól. Čo sa týka prehry, nebude to až taký vydarený výlet, ale ľudia si našli cestu na zápas, súper mal kvalitu a trávnik bol perfektný. Odohrali sme poučné stretnutie, ktoré nám môže len pomôcť. Každý futbalista hrá radšej zápasy, ako trénuje,“ skonštatoval po včerajšom prípravnom stretnutí Bačka Topola-DAC (4:1) Christián Herc. Práve 24-ročný stredopoliar poslal náš tím už v 2. minúte do vedenia, v druhom polčase však domáci, ktorých už o 11 dní čaká úvodné vystúpenie v skupine Európskej ligy na pôde West Hamu United, štyrmi gólmi otočili priebeh.