Nachádzate sa tu

Čipovanie psov naďalej zadarmo

Toto ste už čítali?

Publikované: 2019, február 25 - 14:26 | Správy
Poslanci rozhodli o tom, že sa od 15. marca zmení nariadenie o podmienkach bezplatného elektronického označovania, čiže čipovania, psov.
Čipovanie psov naďalej zadarmo

Zmeny ohľadne čipovania si vyžiadala prax. „Dunajská Streda je jednou z prvých obcí na Slovensku, ktorá prevzala na seba náklady spojené s čipovaním, aby zamedzila množeniu sa túlavých psov. Samospráva totiž tým, ktorí zaplatili daň za psa, zabezpečila  ich bezplatné čipovanie, a tak sa dostali aj k psím preukazom” – uviedol primátor Hájos Zoltán.

Zákonodarcovia medzitým odhlasovali povinné čipovanie, avšak vláda nezabezpečila jeho bezplatnosť, tak tak učinila samospráva.

„Daň treba platiť za psa staršieho ako šesť mesiacov, ohlásenie psa a čipovanie je povinné  u psa staršieho ako 90 dní, a preto bolo treba zmeniť nariadenie. Zastupiteľstvo preto na svojom zasadnutí 19. februára rozhodlo, že ak majiteľ registruje svojho psa a dá ho čipovať, mesto mu vráti s tým spojené náklady. Stane sa tak po zaplatení dane (nezníži sa daň, zákon to nedovoľuje, občan ich dostane preplatené. Podmienkou je, aby sa čipovanie uskutočnilo u zverolekára, ktorý má so samosprávou zmluvu”- uviedol primátor.