Čo nás zaujalo v prvej tretine ligovej súťaže?

Publikované: 7. október 2016 - 8:39
Máme za sebou prvú tretinu fortunaligového ročníka 2016/17, po ktorej nám patrí desiata priečka. Dvaja naši hráči nevynechali ani minútu, počtom strelených aj inkasovaných gólov sme šiesti v poradí, a práve proti nám sa kopalo najviac penált. Szarka je už siedmy v poradí klubových strelcov - pozrite si najzaujímavejšie štatistiky prvých 11 kôl sezóny a zistite napríklad aj to, kto bol najlepší podľa InStatu.

Najvyššia súťaž sa hrá v modeli na 33 kôl od sezóny 2007/08, teda desiaty krát. Po prvej tretine aktuálneho ročníka je vhodná chvíľa, aby sme sa obzreli a vyhodnotili najzaujímavejšie štatistické ukazovatele.

DAC je po jedenástich kolách na desiatej priečke so ziskom 8 bodov. V prvých šiestich stretnutiach sme zabodovali len raz, hneď v úvodnom kole v Žiline po remíze 2:2. V 2. až 6. kole sme prehrali zakaždým o jeden gól, kým v nasledujúcich piatich kolách (7.-11.) si mužstvo udržalo neporaziteľnosť a získalo sedem bodov za jedno víťazstvo a štyri remízy.

Ak berieme do úvahy aj pohárové súboje, z posledných deviatich súťažných zápasov sme prehrali iba jeden.

V lige sme nastrieľali 13 gólov, čo je šiesty najvyšší počet (a napríklad o jeden gól viac, ako strelila druhá Podbrezová). Aj v počte inkasovaných gólov - 15 - sme šiesti v poradí.

Na našich trinástich góloch sa najviac podieľali Ákos Szarka a Erik Pačinda, obaja trafili po trikrát. Práve oni dvaja majú zo súčasného kádra na konte najviac prvoligových gólov za DAC - Szarka je s 21 presnými zásahmi už siedmy v historickej tabuľke strelcov, Pačinda sa s trinástimi gólmi delí o štrnáste miesto.

Prehľad najlepších strelcov DAC-u v 1. lige (ku dňu 06.10.2016; za menom počet gólov):

13

Z nášho tímu v doterajšom priebehu sezóny nevynechali ani minútu Darko Tofiloski a Noé Achille Kwin, vo všetkých jedenástich dueloch si okrem nich zahral aj Pačinda, iba raz chýbali Michalík, Štepanovský a Vida.

Proti DAC-u nariadili rozhodcovia najviac pokutových kopov - až štyri (strelci z nich premenili tri). V 66 stretnutiach sezóny sa kopalo celkovo 16 penált, teda rovná štvrtina bola v náš neprospech. My sme mali takúto výhodu dvakrát, prvú využil Szarka proti Trenčínu, druhú Pačinda v Ružomberku. Mimochodom, najviac jedenástok v prvých jedenástich kolách kopal Slovan (tri, všetky tri premenené).

Podľa InStatu je po prvej tretine súťaže najlepšie hodnoteným hráčom DAC-u Ákos Szarka s priemerom 227 bodov na zápas. Prvú trojku dotvárajú Jakub Brašeň (222) a Pape Sarr (218). Individuálne najlepší výkon v jednom zápase podal Jakub Brašeň v 10. kole na ihrisku prešovského Tatrana (335 InStat bodov), čím sa stal zároveň aj hráčom celého kola.