Back to top

Čo prinesie Mikuláš?

Publikované: 30. november 2020 - 9:37
Keď sa pozeráme z pohľadu pondelka, na konci týždňa kľudne môžeme dať čižmy do okna, nebudeme si ich musieť obúvať, na víkend príde oteplenie. Mikulášovi tak uľahčíme prácu, kúzlenie darčekov do topánok bude mať jednoduchšie.
Čo prinesie Mikuláš?

Vráťme sa však k serióznej predpovedi počasia. Na začiatku týždňa sa denné teploty ledva dostanú nad nulu, nočné veru ostanú pod nulou. Od piatka sa nad naše územie dostane teplé prúdenie, takže v nedeľu sa už denná teplota vyšplhá na 8 stupňov a v noci nie sú nemožné 3-4 stupne, samozrejme, plusové. S prichádzajúcim oteplením však prídu aj mraky. Kým v prvej polovici týždňa častejšie uvidíme slnko, na konci týždňa už očakávame pomerne zamračenú oblohu.

Čo sa týka zrážok – podľa predpovede – sa v našom okolí objaví aj sneženie. Podľa pondelňajšej predpovede vo štvrtok je možné očakávať sneženie, ale nie je isté, či túto predpoveď bude počasie akceptovať. Nech nás však neprekvapí, ak vo štvrtok mesto a kraj prikryje biela perina. Zato zdá sa, že Mikuláš popri sladkostiach prinesie aj dážď, hlavne nedeľa sa podľa predpovede javí byť daždivá.

SHMÚ, -rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies