Back to top

COOP Jednota Slovensko je TOP firma mladých 2022

Publikované: 23. február 2023 - 18:45
JCI-Slovensko (Junior Chamber International-Slovakia), mimovládna nezisková organizácia uskutočnila už 20. ročník ankety o TOP firmu mladých. Anketa sa konala od 1.10. do 20.11. 2022 na vysokých školách po celom Slovensku. Na prvom mieste v kategórii obchodné reťazce - potravinársky tovar sa umiestnila spoločnosť COOP Jednota Slovensko.
COOP Jednota Slovensko je TOP firma mladých 2022

Cieľom ankety je zistiť nezávislý pohľad mladých ľudí na pôsobenie, aktivity, imidž, hospodárske úspechy firiem, ktoré podnikajú v Slovenskej republike. Hlavná anketová otázka znela: „Ktorá firma resp. obchodná značka v príslušnom odvetví podnikania je pre vás synonymom úspešnosti, dobrého renomé ako aj kvalitných výrobkov resp. služieb (podmienkou bolo, že musí ísť o firmu, ktorá má sídlo alebo pobočku v SR). Anketa sa uskutočnila na viacerých úrovniach. Každý študent si mohol vybrať obchodnú značku podľa vlastného uváženia v rámci príslušného odvetvia pôsobenia a tej pridelil jeden hlas na úrovni jednotlivých odvetví podnikania kde sa vyhlasovala „TOP firma mladých r. 2022“ .

Prvé miesto pre COOP Jednotu Slovensko

Vzorku respondentov za rok 2022 tvorilo 20 odborných fakúlt vysokých škôl v rámci všetkých krajov Slovenskej republiky. Reprezentatívnu vzorku predstavovalo 1 500 študentov vysokých škôl. Z každej fakulty bolo vybraných 75 študentov. Spoločnosť COOP Jednota Slovensko sa v aktuálnom ročníku umiestnila na prvom mieste v kategórii obchodné reťazce - potravinársky tovar. Ocenenie z rúk výkonného predsedu JCI-Slovensko, Mariána Meška, prevzal predseda COOP Jednoty Slovensko Ján Bilinský. „Ocenenie od mladých ľudí je pre nás silnou motiváciou a výzvou do budúcna. Teší ma, že naša tradičná maloobchodná sieť predstavuje aj pre mladých ľudí úspešnú spoločnosť s dobrým menom a kvalitnou ponukou. Táto skutočnosť je pre nás potvrdením, že naše rozhodnutia smerom k modernizácii, digitalizácii a udržateľnosti sú správne, a že tým oslovujeme aj mladú generáciu zákazníkov,“ zdôrazňuje Ján Bilinský, predseda predstavenstva COOP Jednota Slovensko.

20. ročník ankety

Anketu uskutočnila, mimovládna, nezisková organizácia už po 20. krát. JCI-Slovensko je partnerskou organizáciou Junior Chamber International so sídlom v USA. „Ide o jednu z najväčších organizácii pre mladých podnikateľov a lídrov na svete. V ankete vyjadrujú mladí ľudia názor, ktoré firmy sú pre nich symbolom kvality a úspechu v danom odvetví podnikania. Nakoľko sa naša organizácia venuje hlavne aktivitám pre mladých ľudí, ich hlas je pre nás dôležitý a inšpiratívny. Srdečne gratulujem víťazovi v tejto kategórii,“ Marián Meško, výkonný predseda, JCI-Slovensko.

COOP Jednota Slovensko/TS

 

Cookies