Back to top

COVID preukaz EÚ o očkovaní získajú všetci občania doočkovaní v SR

Publikované: 10. február 2022 - 11:33
Všetci občania, ktorí absolvovali prvé dávky očkovania v zahraničí a doočkovanie na Slovensku, sa môžu uchádzať o digitálny COVID preukaz EÚ. TASR o tom informovala hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Alžbeta Sivá.
COVID preukaz EÚ o očkovaní získajú všetci občania doočkovaní v SR

"NCZI prináša riešenie aj pre ľudí, ktorí sa nechali doočkovať na Slovensku pred 9. februárom 2022. Ide o osoby, ktoré dostali prvú alebo druhú dávku vakcíny v zahraničí a druhú alebo tretiu dávku dostali na Slovensku. A to ešte pred dneškom, keď NCZI spustilo vydávanie digitálnych COVID preukazov EÚ aj pre občanov očkovaných v zahraničí a doočkovaných na Slovensku," vysvetlila hovorkyňa.
 

Záujemcovia o preukaz musia vypísať informačnú tabuľku na stránke korona.gov.sk. "Všetky údaje potrebné pre vypísanie tabuľky nájdu v potvrdení o očkovaní," priblížila hovorkyňa. Vypísanú tabuľku je potrebné naskenovať a následne spolu s naskenovaným čestným vyhlásením a potvrdením o predchádzajúcich očkovaniach poslať na mailovú adresu nczisk [at] nczisk.sk.

"NCZI zaslané dáta zapíše do svojich systémov a doočkovaná osoba si bude môcť nechať vygenerovať COVID-19-PASS. Následne požiada o vydanie digitálneho COVID preukazu EÚ," doplnila Sivá.

ma7 | TASR

Toto ste už čítali?

Cookies