Back to top

Csörgő László a Botló Dominik slovenskí majstri

Publikované: 20. február 2018 - 9:13
V sobotu sa v Chotíne konali majstrovstvá Slovenska v zápasení grécko-rímskym štýlom kadetov.

Zúčastnili sa ho súťažiaci zo 17 klubov.  Pod vedením trénerov Gaála Attilu a Vajasa Józsefa sa do súťaže zapojilo našich  7 zápasníkov o titul majstra. V hmotnostnej kategórii 55 kg vynikal Csörgő László, ktorý položil na lopatky svojho súpera z Komárna a aj Gabčíkova, potom vo finále zdolal László aj súpera zo Sniny pomerom 8:0 a získal svoj tretí majstrovský titul.

Prekvapením bol Botló Dominik, v hmotnostnej kategórii 110kg zdolal v prvom kole súpera z Trhovej Hradskej v pomere 5:3, potom nitrianskeho v pomere 5:2. Vo finále Dominik nič neponechal na náhodu a svojho nitrianskeho súpera položil na lopatky ešte v prvom polčase, čím si vyslúžil svoj prvý majstrovský titul.  

Výsledky:

51 kg Csörgő Tamás 4. miesto, Szakács Dominik 5. miesto
55 kg Csörgő László 1. miesto
110kg Botló Dominik 1. miesto

Takisto v sobotu, v Nesvadoch, sa medzinárodnej súťaže zúčastnili dunajskostredské dievčatá, spolu so  138 súperkami z 29 krajín. V súťaži juniorok v kategórii 62 kg Bacsfai Réka zvíťazila nad súperkou z Marcelovej 10:0, vo finále ju zdolala Chorvátka. Vo vekovej kategórii U23 v 62 kg Juhász Mária získala zlato, keď zdolala súperky z Maďarska a Chorvátska.  

Výsledky:
kadet
Bokros Viktória 6. miesto

junior
Bacsfai Réka 1. miesto

U23
Juhász Mária 1. miesto

Toto ste už čítali?

Cookies