DAC - Atromitos 1:2 (1:2)

Publikované: 26. júl 2019 - 10:59
Štvrtý pokus nevyšiel. Po troch úspešných dueloch v sezóne 2019/20 prišlo prvé zaváhanie. Grécky Atromitos FC bol v bojovnom a zároveň vyrovnanom duely nad sily DAC-u. Najdôležitejším faktom pred takmer desaťtistíc fanúšikmi je však ten, že nádeje na postup zostávajú aj do odvety vysoké!

Oproti poslednému súťažnému zápasu v Zlatých Moravciach nastali tri zmeny v základnej jedenástke. Dôveru trénera získal Oravec, ktorý si odkrútil premiéru v základnej zostave, ďalej Čmelík a Divković, kým na lavičku prišli nabrať nové sily Beskorovainyi, Blackman a K. Vida. Stretnutie sme lepšie začali my, keď sme iniciatívu v stretnutí prevzali hneď od úvodu. V šiestej minúte vyslal M. Vida krásny oblúčik na Divkovića, náš útočník si v nádejnej pozícii nepočínal najlepšie. V sedemnástej minúte si Kalmár našiel palebnú pozíciu asi z dvadsiatich metrov, tvrdý pokus musel Megyeri spod brvna vyboxovať. V dvadsiatej minúte sa Davis nestihol vrátiť a to súper okamžite trestal. Ich vôbec prvú strelu vyslal Umbides, tú síce Oravec ešte zablokoval, ale keďže sa dorážke nikto nepostavil, tak skončila pri pravej žrdi a Jedlička nemal nárok - 0:1. Po pol hodine hry prišlo k prekvapivému striedaniu, Hyballa sa rozhodol stiahnuť Ronana, ktorého nahradil K. Vidom. Nečakaná výmena priniesla bleskurýchle ovocie v podobe vyrovnávajúceho gólu, v 35. minúte si loptu na ľavej strane ihriska zobral Kalmár, ktorý poslal ľahučký center na novica na ihrisku, K. Vida si šikovne potiahol loptu, natiahol a strelil prenádherný gól do ľavého horného rohu, kde sa Megyeri mohol len prizerať - 1:1. Po inkasovanom góle striedali aj hostia, už v 42. minúte po rohovom kope a centri z ľavého krídla zakončil z prvej Vellios, medzi tri žrde sa jeho pokus tesne nezmestil. O minútu neskôr Atromitos predsa len zarmútil našich fanúšikov, kedy Umbidesov center predĺžil Vellios, kým nepokrytý Manoussos nemal problém doraziť loptu do brány - 1:2. V 44. minúte sme mohli predsa len dať aj my gól do šatne, kedy sa k streleckej pozícii dostal Ramirez, umiestnený pokus minul ľavú žrď len o vlások. To pre nás znamenalo, že prvý polčas sme prehrali 1:2.

Druhý polčas sme taktiež začali lepšie, no gólovú príležitosť sme si nevypracovali. Šancu sme mali až v 52. minúte, kedy Davisov rohový kop doletel na Kružliaka, no ten loptu ani na dvakrát nevedel poslať na bránu, aj keď stál v naozaj dobrej pozícii. Aj po tejto šanci sme zostali pri lopte, bojovali ako o život, no proti zabetóvanému Atromitosu sme sa smerom dopredu púšťali naozaj ťažko. V 67. minúte sa pustil do nádejného úniku Divković, keď sa zbavil jedného brániaceho hráča, nanešťastie ho čakala ešte jeden prekážka, cez ktorú už neprešiel. Polčas, ktorý sa niesol v znamení spokojného Atromitosu a smerom vo finálke bezmocného nášho klubu, mohli zatĺcť klinec do rakvy hostia v 89. minúte. Najprv si na voľného Farleya dvakrát vybehol Jedlička, ten si ho v oboch prípadoch obehol, kým pri druhom pokuse nastrelil brvno, hrozbe nebolo koniec, keď ešte loptu v tisícpercentnej pozícii dorážal do odkrytej brány Umbides, minul! Nadstavovalo sa síce päť minút, avšak už značne vyčerpané naše mužstvo nič vymyslieť nedokázalo. Museli sme sa tak zmieriť s prvým zaváhaním v ročníku.

Zaznamenali sme prvú prehru, no pekelné futbalové tempo pokračuje, a preto sa po úvodnom stretnutí 2. predkola Európskej ligy sústreďujeme na našu domácu súťaž, kde v nedeľu 28. júla o 19:00 hostíme nováčika FK Pohronie. Odveta 2. predkola proti Atromitosu nás zase čaká o týždeň vo štvrtok v gréckej metropole.

Peter Hyballa, DAC: „Najprv chcem pogratulovať Atromitosu k víťazstvu. Začali sme výborne, možno prvé dve minúty nás Atromitos dobre napádal, ale prvých dvadsať minúť bolo z našej strany dobrých, hrali sme štýl hry, ktorý chceme. Potom Ronan nahral súperovi a my sme dostali gól. Opäť sme prehrávali ako v predošlých dueloch, trvalo 10 minút, kým sme sa dostali do zápasu. Ronan mal potom ďalšie výpadky, no je to mladý hráč, môže sa to stať. Tréner v takých prípadoch musí reagovať buď pozitívnymi odkazmi, to som aj robil, no po dvoch-troch ďalších chybách som ho vystriedal. Nakoniec striedanie nebolo až tak zlé. Naša predstava bola, že Kalmár sa presunie viac na pozíciu deviny, kým K. Vidovi bude patriť desina. Dal aj gól, no aj napriek tomu nie som až tak spokojný. Viac sme dnes nosili loptu, no vo finálnej fáze sa nám nedarilo presadiť, naopak hostia zakladali nebezpečné protiútoky. Dostali sme gól na 2:1 a nakoniec sme mali na konci aj šťastie. Každý dal do zápasu maximum. Som trochu sklamaný, že fanúšikovia dnes neboli až tak dvanásty hráč. Práve teraz sme potrebovali silu, keď nám to nešlo. Ja stále verím, že naďalej máme šancu na postup, mali sme 62% držanie lopty. Ak nám pôjde výsledný produkt futbalu, teda gól, tak máme šancu postúpiť. Nemôžeme ale zabudnúť na aktuálne dôležitý zápas, ktorý odohráme s Pohroním.“

Giannis Anastasiou, Atromitos: „Ako som aj včera povedal na tlačovej konferencii, vedel sme, že nás čaká ťažký zápas. Domáci kontrolovali hru, no my sme boli silní v protiútokoch. Mali sme aj ďalšie príležitosti, ktoré sme mohli využiť, no v prvom rade sme radi, že sme vyhrali. Tešíme sa na odvetu, ktorá sa bude hrať budúci štvrtok. Verím, že si fanúšikovia nájdu cestu na štadión.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - ATROMITOS FC 1:2 (1:2)