Nachádzate sa tu

DAC bola téma v Martovciach

Toto ste už čítali?

Publikované: 2018, júl 9 - 14:41 | Šport
Medzi témami 6. ročníka „Martfeszt“ dostal miesto aj dunajskostredský futbal.
DAC bola téma v Martovciach

O nekonečnej vášni a každodenných výzvach sme sa zhovárali s legendárnym futbalistom DAC, Szabanom Tiborom  a Némethom Krisztiánom, riaditeľom MOL Akadémie. Németh ihneď oznámil radostnú správu, že Kalmár Zsolt podpísal zmluvu s DAC, hoci predtým bolo nepredstaviteľné, aby nejaký hráč Bundesligy prešiel do Dunajskej Stredy.

Hovorilo sa aj o blížiacom sa zápase Európskej ligy a aj o tom, že v najbližších dňoch sa dozvieme aj meno nového trénera. Németh v tejto súvislosti nechcel prezradiť viac, ale na našu otázku uviedol, že po 19. júli bude DAC viesť nový tréner, ktorý na zápase pred týmto dátumom ešte nebude  sedieť na lavičke pri Rossim. Samozrejme, je to pre klub a hráčov veľkou výzvou, nový tréner nebude mať  veľa času sa adaptovať.

Bola reč aj o ďalších posilách, aj o tom, že tím ostáva počas leta nezmenený, preto snáď bude mať šancu aj s gruzínskym súperom. Aj Szabad Tibor potvrdil, že cieľom je zaradiť do mužstva čo najviac vlastných odchovancov, teraz sa pre to veľa robí, ale je ťažké dohnať predchádzajúcich  10 rokov, keď sa predchádzajúci majitelia nezapodievali dorastom, ale pracuje sa na tom.  

Mimochodom v doraste do 15 rokov je v DAC 80 percent maďarskej národnosti, medzi staršími futbalistami je viacej tých, ktorí prišli z väčšej diaľky, ale ako aj Németh zdôrazňoval, do Dunajskej Stredy prichádzajú takí hráči, ktorí chcú prežiť fantastický pocit DAC.

Tagy: DAC