DAC B/Vrakúň - FC Spartak Trnava B 1:0 (0:0)

Publikované: 6. august 2017 - 9:17
Béčko DAC-u začalo novú sezónu víťazstvom v malom derby proti vlaňajšiemu druholigistovi. Zápas v obrovskej horúčave a s príležitosťami na oboch stranách rozhodla hlavička Nagya po Bajićovom priamom kope.

4. augusta 2017, piatok, 17.00 hod

Gól: 72. Nagy

Rozhodoval: Kišš - 200 divákov

DAC B/Vrakúň: Slávik - Janček, Špiriak, Varga, Bajić - P. Nagy, Tešlár - Moďoroši (87. Mészáros), Domonkos, Csóka (58. Iván) - Kosorin. Tréner: Branislav Fodrek.

Hodnotenie trénera

Branislav Fodrek: „Na to, že išlo o prvý zápas sezóny, sa hral atraktívny futbal. Obidve mužstvá mali veľa šancí, s čím tréneri spokojní nebudú. Zápas sa mohol kľudne skončiť aj 4:4, alebo 5:4 pre nás. Vedeli sme, že úvodné stretnutia sú špecifické. Obidve mužstvá nastúpili s mladými chlapcami z juniorky a odohrali vyrovnaný zápas. V prvom polčase aj my, ale aj súper mal tri príležitosti. V druhom sme išli za víťazstvom a futbal nám prial za aktivitu, pretože sa nám po sedemdesiatich minútach podarilo skórovať zo štandardnej situácie, keď trafil Peti Nagy. V závere mal ešte súper jednu pološancu, ale ustrážili sme to. Chlapcom sa musím poďakovať za predvedený výkon, v týchto náročných klimatických podmienkach nebolo jednoduché hrať. Niektorí futbalisti hrali prvý zápas po pol roku, aj z tohto pohľadu siahali na dno svojich síl. Pred zápasom sme si predsavzali, že sa chceme odraziť dobrým výkonom a víťazstvom. Myslím si, že z veľkej časti sa nám to podarilo. Tri body nás tešia, no samozrejme vždy je čo zlepšovať. Do ďalších zápasov máme určite na čom stavať.”

Aj v ďalšom kole nastúpi DAC B proti béčku prvoligového klubu, tentoraz vo Vrábľoch narazí na ViOn B. Hrá sa v sobotu 12. augusta o 17.00 hod.