Back to top

DAC-Cracovia: Informácie pre fanúšikov

Publikované: 11. júl 2019 - 11:23
Všetko, čo potrebujete vedieť pred dnešným pohárovým stretnutím proti poľskej Cracovii.
DAC-Cracovia: Informácie pre fanúšikov

MAĽOVANIE NA TVÁR, DAC STORE, SPRAVODAJ, FREE WIFI

Užite si naplno 15. pohárový duel DAC-u v Európe!

Brány štadióna otvárajú hodinu a pol pred výkopom (o 19.00). Pri turniketoch už odvtedy bude pre fanúšikov pripravené maľovanie na tvár zdarma.

Farebný bulletin (Spravodaj), vydaný k stretnutiu, nájdete v DAC store, respektíve si ho môžete stiahnuť TU.

Využite možnosť nákupu a navštívte náš oficiálny DAC store, ktorý čaká návštevníkov každý pracovný deň aj v sobotu! V deň zápasu otvorí o 15.30 h a zatvorí o 23.00 h. Našu ponuku neustále rozširujeme, v sortimente od zajtra nájdete aj nový dres pre sezónu 2019/20, ako aj špeciálny šál k zajtrajšiemu stretnutiu Európskej ligy. V DAC store bude aj tentoraz vytvorený tzv. „Fast line“ pre urýchlenie nákupu vybraných položiek. Nakúpiť vo Fanshope môžete aj po prechode cez turnikety, konkrétne v stane pri rohu BC, kde takisto platí 5-percentná zľava pre držiteľov permanentných vstupeniek.

Na celom štadióne je k dispozícii voľné internetové pripojenie. Hľadajte sieť MOL Aréna free, do ktorého sa pripojíte veľmi jednoduchým spôsobom cez sociálne siete alebo email!

PREDAJ VSTUPENIEK

Predpredaj vstupeniek pokračuje výlučne v pokladniach MOL Arény. Z bezpečnostných dôvodov online predaj pre fanúšikov bez permanentnej vstupenky na ligové stretnutia sezóny 2019/20 nebol spustený.

Otváracie hodiny pokladní MOL Arény:

Štvrtok 11.7.2019 (deň zápasu DAC-Cracovia!)

od 15.30: pokladňa MOL Arény č. 2

V pokladni je možná platba v hotovosti aj bankovou kartou (pri úhrade nad 30 eur).

Ponuku St. Nicolaus SILVER LOUNGE menu na dnes nájdete tu.

Vstupenky do sektora VIP Silver si okrem pokladní môžete zakúpiť aj v DAC store.

Otváracia doba DAC store v 28. týždni (8.-14. júla):

Pondelok-streda: 10.00-18.00

Štvrtok: 15.30-23.00

Piatok: 12.00-18.00

Sobota: 9.00-12.00

Pre cenník vstupeniek kliknite sem.

PRÍJAZD, PARKOVANIE A VSTUP NA ŠTADIÓN

Upozorňujeme fanúšikov na dopravné obmedzenia v okolí štadióna v čase od cca 19.00 h.

Pozor! Z dôvodu konania festivalu bude uzavreté námestie Sv. Štefana, ktoré nebude ani prejazdné. Pre fanúšikov hostí bude vyhradené parkovisko pri starej športovej hale.

Parkovanie odporúčame na ostatných tradičných miestach, respektíve na parkovisku pri nákupnom centre Max a Family Center, prípadne v okolí železničnej stanice. Mestská samospráva pre osobné vozidlá aj autobusy otvorí gokartovú dráhu na Malodvorníckej ceste.

Pre fanúšikov domáceho mužstva budú otvorené tribúny A, B, C a D (sektor D4 a časť D3). Vyhradené miesta pre vozičkárov sú pod sektorom AB, BC a v Silver VIP.

Samostatný sektor pre fanúšikov hosťujúceho mužstva sa nachádza v časti rohu CD a na tribúne D (sektor D1), a je oddelený od sektorov vyčlenených pre divákov podporujúcich domáce mužstvo. Vstup pre divákov hostí bude oddelene od vstupu pre domácich. Policajný zbor v rámci svojich opatrení zabezpečuje príchod fanúšikov hostí. V čase príchodu oboch mužstiev a fanúšikov Cracovie na štadión možno očakávať čiastočnú uzáveru v okolitých uliciach. Prosíme, aby ste rešpektovali usmernenia usporiadateľov a polície.

Samotný vstup na štadión je možný len cez turnikety, ktoré sa nachádzajú:

- v rohu medzi A a B tribúnou, v rohu medzi B a C tribúnou: vstup na AP, AB, B1, B2, B3, B4, BC, C1, C2, C3, C4, C5, CD
- v rohu medzi A a D tribúnou: vstup na AL, AD, D3, D4
- cez recepciu A tribúny: Sky box, VIP

UEFA vlani za prejavy fanúšikov počas odvetného stretnutia s Dinamom Tbilisi potrestala náš klub, okrem iného, uzavretím sektorov D2 a čiastočne D3 (spolu 1000 miest). Z tohto dôvodu sa vstupenky na tieto miesta nepredávajú.

Fanúšik pri vstupe priloží zakúpenú vstupenku farebnou stranou k čítačke QR kódov, čím sa aktivuje turniketová brána pre vstup jednej osoby. Turnikety umožňujú vstup len pre daný druh vstupenky a na danú tribúnu.

Prosíme fanúšikov, aby na zápas prišli v dostatočnom časovom predstihu kvôli bezpečnostným prehliadkam pri vstupe. Brány štadióna sa otvárajú hodinu a pol pred výkopom (o 19.00), do VIP o pol hodiny skôr (18.30).

Z dôvodu osobnej kontroly pri vstupe na štadión je pre ženy vyčlenený samostatný koridor pri turniketoch.

CASHLESS SYSTÉM V BUFETOCH

bufetoch MOL Arény je výhradnou možnosťou platby tzv. Cashless (bezhotovostný) systém, fungujúci na princípe dobíjateľných kariet, ktoré sú náhradou hotovosti pri nákupe.

Predaj Cashless kariet a dobíjanie ich kreditu prebieha súbežne s predajom vstupeniek v pokladniach štadióna počas vyššie uvedených otváracích hodín, respektíve v DAC store.

Pre návštevníkov VIP sektorov bude pokladňa na nákup a dobitie Cashless kariet k dispozícii od 18.30 do 23.00 h na recepcii hlavnej tribúny. Navyše, priamo v St. Nicolaus SILVER LOUNGE reštaurácii sme pre nich pripravili aj automat na dobitie kreditu.

Nezabudnite, že klubová karta DAC CLUBCARD slúži aj ako Cashless karta!

Pozor! Návštevníkom sektorov AL, AD, D3 a D4 odporúčame, aby si Cashless karty zakúpili pred prechodom cez turnikety. Priamo pod uvedenými sektormi však bude prebiehať mobilný predaj, hľadajte naše kolegyne! V tých istých priestoroch sme pre nich pripravili automat na dobitie kreditu.

BEZPEČNOSTNÉ PREDPISY

Pozor! Stretnutie bolo zo strany UEFA označené za rizikové, preto si DAC vyhradzuje právo fanúšikov hostí so šálmi, dresmi a inak označených svojimi klubovými farbami, respektíve poľských občanov nevpustiť do sektorov vyhradených pre domácich fanúšikov, prípadne ich odtiaľ eskortovať.

Zároveň upozorňujeme aj fanúšikov DAC, že pre prípadné kontroly na vstupe bude potrebné, aby mali pri sebe OP, pas, v prípade návštevníkov do 15 rokov kartičku ZP.

Na dnešné stretnutie sa vzťahujú prísne predpisy UEFA, ktoré zavádzajú oveľa prísnejšie tresty pre kluby aj pre návštevníkov podujatí, ako sme poznali doteraz.

Platí prísny zákaz státia na schodoch a pri vchodoch do sektorov, za ktoré UEFA udeľuje veľmi prísne sankcie.

Pred, počas a po zápase budú zo strany organizátora, ako aj zo strany polície prijaté prísne bezpečnostné opatrenia v zmysle zákona 1/2014 o organizovaní verejných športových podujatí.

Pred vstupom na štadión budú vykonané osobné prehliadky, vrátane kontroly ošatenia. Osoby s vlajkami, oblečením alebo inými fanúšikovskými predmetmi obsahujúcimi zakázané symboly podľa manuálu FARE nebudú vpustené na stretnutie.

Na vstupoch na štadión budú využité všetky oprávnenia člena usporiadateľskej služby v zmysle zákona a vyžadované prísne dodržiavanie povinností člena usporiadateľskej služby. Osoby, ktoré budú zjavne pod vplyvom alkoholu, alebo iných návykových látok, nebudú na štadión vpustené; to isté platí o osobách, u ktorých budú takéto látky nájdené v držbe. Kontrolované budú aj všetky transparenty a vlajky, ktoré nesmú byť na pevných žrdiach, a ktoré by mohli byť použité ako zbraň. V prípade, že uvedené predmety budú obsahovať hanlivé, urážlivé slová, resp. budú znázorňovať zobrazenia, znaky alebo svojou povahou budú urážlivé a mohli by spôsobiť narušenie verejného poriadku, budú odňaté a osoby, ktoré sa pokúsia o ich vnesenie na štadión, nebudú na štadión vpustené a budú odovzdané príslušníkom Policajného zboru.

Na štadión je zakázané vnášať štátne symboly cudzích štátov alebo ich predchodcov; ich majitelia nebudú vpustení na štadión a budú odovzdaní príslušníkom PZ.

Vstupenky sú jednovstupové, to znamená, že nebude možné po vstupe zo štadióna odísť a následne sa vrátiť. Každý divák bude musieť mať počas trvania zápasu pri sebe platnú vstupenku a počas celého zápasu sa ňou na výzvu usporiadateľskej služby preukázať.

Upozorňujeme fanúšikov, že vhadzovanie predmetov na hraciu plochu je prísne zakázané. Prípadné porušenie tohto zákazu sa považuje za závažný priestupok a jeho dôsledkom je vyvedenie páchateľa zo štadióna. Štadión, ako i jednotlivé sektory budú monitorované kamerovým systémom. Každý incident zaznamenaný kamerami bude usporiadateľskou službou a Policajným zborom okamžite vyhodnotený a riešený, v prípade výtržností bude nasledovať okamžitý zásah bezpečnostných zložiek.

Zdroj: fcdac.sk

Toto ste už čítali?

Cookies