Nachádzate sa tu

DAC-Dinamo Tbilisi: Informácie pre fanúšikov

Toto ste už čítali?

Publikované: 2018, júl 12 - 14:45 | Správy DAC
Všetko, čo potrebujete vedieť pred dnešným pohárovým stretnutím proti Dinamu Tbilisi.
DAC-Dinamo Tbilisi: Informácie pre fanúšikov

MAĽOVANIE NA TVÁR, DAC STORE, SPRAVODAJ, FREE WIFI

Užite si naplno dnešný pohárový duel, pre DAC prvý po dlhých 25 rokoch!

Brány štadióna otvárajú hodinu a pol pred výkopom (o 19.30). Pri turniketoch už odvtedy bude pre fanúšikov pripravené maľovanie na tvár zdarma.

Pri turniketoch čakajú na fanúšikov stojany s farebným bulletinom (Spravodaj), špeciálnym vydaním k dnešnému futbalovému sviatku.

Využite možnosť nákupu a navštívte náš oficiálny DAC store, ktorý čaká návštevníkov každý pracovný deň aj v sobotu! Dnes otvorí tri hodiny pred výkopom (o 16.00 h) a zatvorí o 24.00 h. Ponuku sme rozšírili o špeciálny šál a vlajočku k dnešnému stretnutiu Európskej ligy a tiež o darčekové karty. V DAC store bude aj dnes vytvorený tzv. „Fast line“ pre urýchlenie nákupu vybraných položiek. Nakúpiť vo Fanshope môžete aj po prechode cez turnikety, konkrétne v stane pri rohu BC, kde takisto platí 5-percentná zľava pre držiteľov permanentných vstupeniek.

Pre zvýšenie komfortu našich fanúšikov sme sprístupnili voľné internetové pripojenie na celom štadióne. K dispozícii je sieť MOL Aréna free, do ktorého sa pripojíte veľmi jednoduchým spôsobom cez sociálne siete alebo email.

PRÍJAZD, PARKOVANIE A VSTUP NA ŠTADIÓN

Upozorňujeme fanúšikov na dopravné obmedzenia v okolí štadióna v čase od cca 19.00 h.

Pozor! Z dôvodu konania festivalu bude uzavreté námestie Sv. Štefana, ktoré nebude ani prejazdné.

Parkovanie odporúčame na ostatných tradičných miestach, respektíve na parkovisku pri nákupnom centre Max a Family Center, prípadne v okolí železničnej stanice. Mestská samospráva pre osobné vozidlá otvorí gokartovú dráhu na Malodvorníckej ceste.

Pre fanúšikov domáceho mužstva budú otvorené tribúny A, B a C. Vyhradené miesta pre vozičkárov sú pod sektorom AB, BC a v Silver VIP.

Nový samostatný sektor pre fanúšikov hosťujúceho mužstva sa nachádza v časti rohu CD a na tribúne D, a je oddelený od sektorov vyčlenených pre divákov podporujúcich domáce mužstvo. Vstup pre divákov hostí bude oddelene od vstupu pre domácich. Policajný zbor v rámci svojich opatrení zabezpečuje príchod fanúšikov hostí. V čase príchodu oboch mužstiev a fanúšikov Dinama Tbilisi na štadión možno očakávať čiastočnú uzáveru v okolitých uliciach. Prosíme, aby ste rešpektovali usmernenia usporiadateľov a polície.

Samotný vstup na štadión je možný len cez turnikety, ktoré sa nachádzajú:

- v rohu medzi A a B tribúnou ako aj v rohu medzi B a C tribúnou: vstup na AP, B a C tribúny

- v rohu A tribúny od Športovej ulice: samostatný vstup do sektoru AL (tento sektor bude otvorený len v prípade naplnenia kapacity ostatných domácich sektorov štadióna)

- cez recepciu A tribúny: Sky box, VIP

- v rohu medzi C a D tribúnou: vstup na CD a D tribúny - nový sektor pre fanúšikov hostí

Fanúšik pri vstupe priloží zakúpenú vstupenku farebnou stranou k čítačke QR kódov, čím sa aktivuje turniketová brána pre vstup jednej osoby. Turnikety umožňujú vstup len pre daný druh vstupenky a na danú tribúnu (napríklad vstupenka do sektora AL neumožní vstup do ostatných častí štadióna).

Prosíme fanúšikov, aby na zápas prišli v dostatočnom časovom predstihu, pretože prijaté opatrenia pri bezpečnostných prehliadkach zaberú viac času ako obvykle. Brány štadióna sa otvárajú hodinu a pol pred výkopom (o 19.30).

Z dôvodu osobnej kontroly pri vstupe na štadión je pre ženy vyčlenený samostatný koridor pri turniketoch.

PREDAJ VSTUPENIEK A CASHLESS SYSTÉM V BUFETOCH

Predpredaj vstupeniek pokračuje podľa pôvodného rozpisu priamo v pokladniach MOL Arény a online prostredníctvom portálu predpredaj.sk.

bufetoch MOL Arény je výhradnou možnosťou platby tzv. Cashless (bezhotovostný) systém, fungujúci na princípe dobíjateľných kariet, ktoré sú náhradou hotovosti pri nákupe.

Predaj Cashless kariet a dobíjanie ich kreditu prebieha súbežne s predajom vstupeniek v pokladniach štadióna počas nižšie uvedených otváracích hodín. Pre návštevníkov VIP sektorov bude pokladňa na nákup a dobitie Cashless kariet k dispozícii od 19.30 do 23.30 h na recepcii hlavnej tribúny. Navyše, pri recepcii a priamo v St. Nicolaus SILVER LOUNGE reštaurácii sme pre nich pripravili aj automaty na dobitie kreditu.

Otváracie hodiny pokladní MOL Arény:

Štvrtok 12.7.2018 (deň zápasu DAC-Dinamo)

od 18.00: pokladňa MOL Arény č. 2

od 19.30 do ukončenia zápasu: pokladňa MOL Arény č. 1 - len vnútorné okno (možnosť dobitia Cashless kariet)

V pokladni je možná platba v hotovosti aj bankovou kartou (pri úhrade nad 30 eur).

BEZPEČNOSTNÉ PREDPISY

Pred novým súťažným ročníkom vstúpil do platnosti nový disciplinárny poriadok SFZ. Na dnešné stretnutie sa vzťahujú aj prísne predpisy UEFA. Všetky spomenuté regule zavádzajú oveľa prísnejšie tresty pre kluby aj pre návštevníkov podujatí, ako sme poznali doteraz.

Pred, počas a po zápase budú zo strany organizátora, ako aj zo strany polície prijaté prísne bezpečnostné opatrenia v zmysle zákona 1/2014 o organizovaní verejných športových podujatí.

Pred vstupom na štadión budú vykonané osobné prehliadky, vrátane kontroly ošatenia. Osoby s vlajkami alebo oblečením obsahujúcim zakázané symboly podľa manuálu FARE nebudú vpustené na stretnutie.

Na vstupoch na štadión budú využité všetky oprávnenia člena usporiadateľskej služby v zmysle zákona a vyžadované prísne dodržiavanie povinností člena usporiadateľskej služby. Osoby, ktoré budú zjavne pod vplyvom alkoholu, alebo iných návykových látok, nebudú na štadión vpustené; to isté platí o osobách, u ktorých budú takéto látky nájdené v držbe. Kontrolované budú aj všetky transparenty a vlajky, ktoré nesmú byť na pevných žrdiach, a ktoré by mohli byť použité ako zbraň. V prípade, že uvedené predmety budú obsahovať hanlivé, urážlivé slová, resp. budú znázorňovať zobrazenia, znaky alebo svojou povahou budú urážlivé a mohli by spôsobiť narušenie verejného poriadku, budú odňaté a osoby, ktoré sa pokúsia o ich vnesenie na štadión, nebudú na štadión vpustené a budú odovzdané príslušníkom Policajného zboru.

Na štadión je zakázané vnášať štátne symboly cudzích štátov alebo ich predchodcov; ich majitelia nebudú vpustení na štadión a budú odovzdaní príslušníkom PZ.

Vstupenky sú jednovstupové, to znamená, že nebude možné po vstupe zo štadióna odísť a následne sa vrátiť. Každý divák bude musieť mať počas trvania zápasu pri sebe platnú vstupenku a počas celého zápasu sa ňou na výzvu usporiadateľskej služby preukázať.

Upozorňujeme fanúšikov, že vhadzovanie predmetov na hraciu plochu je prísne zakázané. Prípadné porušenie tohto zákazu sa považuje za závažný priestupok a jeho dôsledkom je vyvedenie páchateľa zo štadióna. Štadión, ako i jednotlivé sektory budú monitorované kamerovým systémom. Každý incident zaznamenaný kamerami bude usporiadateľskou službou a Policajným zborom okamžite vyhodnotený a riešený, v prípade výtržností bude nasledovať okamžitý zásah bezpečnostných zložiek.

Zdroj: fcdac.sk