DAC - Michalovce 2:0 (0:0)

Publikované: 25. február 2018 - 9:40
Mimoriadne mrazivé tri body! Aj v druhom jarnom kole DAC zvíťazil 2:0, čím sa dostal na tretiu priečku a zároveň natiahol sériu bez prehry na osem duelov.

Do prvého domáceho zápasu v roku 2018 sme oproti predošlému duelu nastúpili len s jednou zmenou. Kvôli kartovému trestu pauzoval Pačinda, kým na jeho mieste nastúpil Divkovic. Začali sme aktívnejšie, no Simonova strela z tretej minúty bola prislabá. Nebezpečnejší mohol byť Sulley po centri sprava, pred Macejovou bránou však tesne nedočiahol na loptu. V ďalším minútach sme opäť my ostreľovali Kirovu bránu, lenže bez výraznejšieho ohrozenia. V 15. minúte sa k nemu naopak dostal Sulley po Šatkovom zaváhaní v obrane,michalovský útočník však zoči-voči Macejovi neuspel po výbornom zákroku nášho gólmana. Hra sa presunula prevažne medzi šestnástky, obidve mužstvá si vytvárali len náznaky šancí. V 36. minúte sa lopta pri našom postupnom útoku dostala k Černákovi, ktorý napriahol spred pokutového územia a mieril len tesne nad brvno. Horúco mohlo byť aj v 42. minúte, lenže na Kalmárov center z väčšej vzdialenosti chýbal niekoľkým našim futbalistom krok k doklepnutiu. V závere polčasu bol ošetrovaný Kolesár, a tak sa už nič neudialo, čo by zmenilo bezgólový prvý polčas.

Druhé dejstvo sme začali aktívne. Už v 48. minúte Divković vo vzdušnom súboji prekonal Kiru, lenže obranca Michaloviec ho zastúpil na bránkovej čiare. Po našom rohovom kope loptu síce v nádejnej pozícii netrafil Ljubičić, lenže ku strele z prvej sa dostal Šatka, bol nepresný. Rovnako dopadol aj Koštrna v 61. minúte. O štyri minúty neskôr sme sa predsa len dočkali, keď  si na Davisov výborný center nabehol Divković, ktorý loptu po jemnom teči šikovne umiestnil k ľavej žrdi - 1:0. Hrať sme neprestali ani po góle. V 68. minúte vyslal Ljubičić ďalekonosný štipľavý pokus, ktorý skončil tesne vedľa pravej žrdi. O päť minút neskôr sa vo výbornej pozícii ocitol Regáli, lopta mu nesadla dobre na kopačky. V 75. minúte bol Kalmár skopnutý v pokutovom území Šimčákom, za čo rozhodca nariadil penaltu. Tú zahral Davis, lenže šikovne umiestnený pokus k pravej žrdi Kira ľavou rukou fantasticky vyrazil. O štyri minúty poslal Vida technický pokus na bránu hostí, lopta po zatočení tesne minula bránu. Hostia sa báli o výsledok aj v osemdesiatej minúte, kedy Čmelík ušiel obrane, avšak prihral nepresne medzi úplne voľných Vidu a Kalmára. V 83. minúte sa Regáli snažil po centri prelobovať Maceja, nebol presný. Dve minúty pred koncom základného hracieho času chcel Kolesár doraziť loptu, no pálil slepými. V nadstavenom čase sme sa pri vabanku Michaloviec dostali do prečíslenia, kde Čmelík nezištne prihral lepšie stojacemu Hercovi, ktorý Kiru bezpečne prekonal - 2:0. Po definitíve sa v MOL Aréne mohli rozbehnúť oslavy troch bodov.

Ďalšie víťazstvo v ročníku nás po zaváhaní Žiliny posúva na tretiu priečku. Fantastických, takmer päťtisíc divákov, neodradil ani mráz. Povzbudzovali nás až do konca a za to im ďakujeme. Po ďalšom krásnom futbalovom zážitku v MOL Aréne nás čaká záverečný duel základnej časti Fortuna ligy, ktorý opäť odohráme na našom ihrisku. O týždeň v sobotu 3. marca o 14:00 privítame v krajskom derby Trnavu.

Marco Rossi, DAC: „Neodohrali sme ľahký zápas. Rozdiel, ktorý ukazuje fortunaligová tabuľka, sme dnes s Michalovcami nevideli. Mali sme v ňom viaceré problémy, lebo sme na ihrisku nerobili to, čo sme si pripravovali. Cítili sme, že nám chýba najlepší strelec Pačinda. V prvom polčase sme mali smerom dopredu veľa problémov, urobili sme veľa zlých rozhodnutí, no aj napriek tomu sme si vytvorili niekoľko šancí. Po našej veľkej chybe mali aj hostia veľkú príležitosť na skórovanie, lenže Macej veľmi dobre zasiahol. Prvých dvadsať minút sme síce súpera dostali pod tlak, lenže ďalších desať-pätnásť minút bolo z našej strany zlých. Hostia sa dokázali presadzovať po krajoch a dostávali sa aj do našej šestnástky. My sme na druhej strane nepremenili penaltu, no podarilo sa nám dostať do vedenia. Neodohrali sme taký pekný zápas, ako sme si predstavovali, ale myslím si, že sme vyhrali zaslúžene.“

Anton Šoltis, Michalovce: „V Dunajskej Strede sa nám hralo ťažko. Odohrali sme kvalitné stretnutie. Prvý polčas sme podali dobrý organizovaný výkon, súpera sme do šance nepustili, kým my sme si vytvorili niekoľko príležitostí. Najmä šanca Sulleya si zaslúžila gól. V druhom polčase sme pokračovali v nastolenom trende. Výkon sme podali kvalitný, lenže hrá sa na góly. Škoda, že sme ich nevsietili my. Hru sme otvorili, tlačili sme sa do gólu, no inkasovali sme druhýkrát. Hráčom môžem vyčítať len finálnu fázu, keďže príležitostí sme mali dosť. „Finálka“ dnes rozhodla.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE 2:0 (0:0)