DAC - Michalovce 4:1 (3:0)

Publikované: 30. júl 2018 - 11:05
Pravá futbalová fiesta v MOL Aréne! Štyri parádne góly DAC-u napravili chuť po prehre s Minskom.

Po prvom neúspešnom dueli v ročníku 2018/19 s Minskom nasadil tréner Peter Hyballa proti Michalovciam totožnú zostavu, ktorej dal opäť svoju dôveru. Od úvodného výkopu sme držali loptu na kopačkách, no proti nám sa postavila pozorná obrana. Už v trinástej minúte sme sa museli zmieriť so zranením Pačindu, ktorého vystriedal M. Vida. Hostia sa dostali do tempa a v ďalšom priebehu nás zatlačili. Už v pätnástej minúte zahrali roh, kde sa lopta dostala až na dobre postaveného Kavku, ktorý z nebezpečnej pozície pálil nad. Vydýchnuť sa nám súper nedovolil ani v ďalších chvíľach, najprv obrana zablokovala Haruťunjanovo zakončenie, kým Gričovu strelu k pravej žrdi vytlačil Macej. Bayo zase na druhej strane z náročnej pozície pálil nad. V 26. minúte Ljubičić napriahol k ľavej žrdi, no ďalekonosný pokus Kira skrotil až v poslednej chvíli.  O minútu sa v MOL Aréne začala pravá futbalová šou v podaní našich futbalistov. Najprv Kalmár poslal excelentný pas, ktorý Bayo z otočky volejom  trafil výborne pod brvno, gólman hostí sa mohol len prizerať - 1:0. V 31. minúte sa naši fanúšikovia opäť radoval, fantastický pas z pravej strany ihriska naservíroval ako na tácke K. Vida, Bayo sa „rybičkou“ hodil do lopty, opäť nedal šancu Kirovi a znovu sa radoval s parádneho gólu - 2:0. Všetko sme zaklincoval o minútu, kedy Kalmár napriahol z dobrých dvadsiatich metrov, nechytateľný prekrásny pokus do pravého vinkla sa brankár Michaloviec márne snažil zachytiť - 3:0. O štyri minúty mal Bayo na kopačkách hetrik, v čistej šanci sa mu však prehodenie Kiru nevydarilo. V nadstavenom čase mal príležitosť na kontaktný gól Sulley, ktorý spoza šestnástky tesne minul. Do kabín sme sa tak po náročnejšou úvode brali s výbornými pocitmi a aj výsledkom.

Do druhého dejstva nastúpili obe mužstva so striedaním. V našom mužstve Ljubičića vystriedal Koné, ktorý si vzápätí vymenil pozíciu s Hukom. Tomás zároveň prevzal aj kapitánsku pásku a stal sa našim defenzívnym štítom. V 49. minúte nás Macej po malej domov od M. Vidu riadne vystrašil po nastrelení Sulleya a kotúľajúcej sa lopte tesne vedľa brány. O dve minúty sme získali priamy kop z výbornej pozície, odkiaľ však K. Vida zakončoval nad. V 57. minúte Herc prešprintoval pravé krídlo, loptu nahral K. Vidovi pred Kiru, ktorému fintička v podobe pätičky nevyšla. V ďalších minútach pri dobrom výsledku pokračovala naša uvoľnená hra s množstvom parádičiek, ktoré našich divákov museli baviť. V 67. minúte sme opäť začali tlačiť súpera, najprv K. Vida potiahol loptu pri kontre až k bráne, umiestnený pokus k žrdi výborným zákrokom Kira zneškodnil, dorážka M. Vidu zase skončila tesne vedľa. O tri minúty zakončoval Bayo po prihrávke K. Vidu, tvrdý pokus z ostrého uhla bol zneškodnený. V pokračujúcej akcii sa k strele dostal Kalmár, umiestnený pokus sa tesne nezmestil medzi tri žrde. V 72. minúte bola naša snaha odmenená, K. Vida výborne potiahol loptu, vymenil si ju s Hercom a osamotený už nedal gólmanovi hostí najmenšiu šancu - 4:0. V 86. minúte Koštrna našiel K. Vidu v šestnástke, ktorý zakončil pri nádejnej pozícii z prvej priamo do pripravených rukavíc Kiru. O dve minúty sme trochu zaspali, respektíve podcenili súpera, ktorý sa bez problémov dostal do pokutového územia, tam sa Kurminowski sťahovačkou šikovne zbavil obrany a už si len vybral, kde chce dať čestný gól - 4:1. Keďže M. Vida v poslednej minúte základného hracieho času pálil tesne nad, a tak hráči stretnutie ukončili pred mohutným potleskom, štvorgólovým zaslúženým víťazstvom a najlepšou možnou vzpruhou pred náročnou odvetou proti Minsku.

Druhý zápas v novom ligovom ročníku a druhé víťazstvo. To neznamená nič iné, „len“ potvrdenú druhú priečku. Po zápase s Michalovcami naďalej pokračujeme v režime anglických týždňov. V rámci neho nás už vo štvrtok 2. augusta o 18:00 čaká odveta 2. predkola Európskej ligy na pôde Dinama Minsk, kým liga je na programe o týždeň v nedeľu na novom štadióne nitrianskeho celku.

Hodnotenie trénerov

Peter Hyballa, DAC: „Bol to môj tretí zápas pri mužstve a zatiaľ každý bol niečím špecifický. Dnes sme museli po pár minútach striedať Pačindu, keďže má niečo s chrbtom. Zatiaľ nevieme, či bude schopný nastúpiť do zápasu vo štvrtok alebo v nedeľu, ale zdravotný štáb spraví maximum, aby bol v poriadku čo najskôr. Do stretnutia sme nastúpili s rozostavením 4-3-3 s tým, že sme chceli vyvíjať tlak na pravé a ľavé krídlo. Po striedaní sme rozostavenie premenili na 4-4-2. K. Vidu sme vysunuli na hrot útoku spoločne s Bayom. Z našej strany to bol inštinkt, keďže takú variáciu sme neskúšali, no oplatilo sa. Dali sme krásne góly po pekných akciách. V druhom polčase nám došli sily na ihrisku. Celkom skoro sme aj kvôli tomu striedali. Na ihrisko sa tak dostali čerstvé sily v podobe Koneho a Almásiho. Stále nám chýbal asi meter k lopte, čo bolo spôsobené únavou. Teraz musíme dobre zregenerovať a potom uvidíme, že čo sa nám podarí s Minskom.“

Anton Šoltis, Michalovce: „Pre nás je to krutý výsledok. V prvom polčase sme mali okrem pokazenej päťminútovky niekoľko čistých šancí. Keby sme ich premenili, tak by sa zápas úplne inak vyvíjal. Súper bol efektívny, vďaka čomu strelil až štyri góly. Futbal sa hrá na góly a tie dnes padali do našej siete. V druhom polčase sme sa chceli dostať do zápasu, no strácali sme ľahké lopty, čím sme nedokázali ani zakončovať. Zápas však bola dobrá škola pre novicov, ktorých máme v kádri dosť. Musia vedieť, že sa hrá v takomto vysokom tempe, že treba tvrdo a agresívne pracovať, aby boli lepší. Máme čo zlepšovať. Pred nami je veľa roboty k tomu, aby sme boli úspešní. Súperovi gratulujem k zaslúženému víťazstvu.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE 4:1 (3:0)

Fortuna liga, 2. kolo, 29.07.2018, 19.00 h

Góly: 27. Bayo 1:0, 30. Bayo 2:0, 32. Kalmár 3:0, 72. K. Vida 4:0, 88. Kurminowski 4:1

Rozhodovali: Ochotnický - Galo, Čajka, 6118 divákov

ŽK: 39. Ljubičić, 68. K Vida - 25. Vaščák

DAC: Macej - Koštrna, Šatka, Huk, Šimčák - Kalmár, Ljubičić (46. Koné), Herc - Pačinda (13. M. Vida), Bayo (74. Almási), K. Vida

Michalovce: Kira - Rota, Kavka, Grič, Žofčák (46. Kolesár) - Bednár - Vaščák, Turík, Hovhannes, Kolesár (59. Diarra) - Sulley (78. Kurminowski)