DAC-Myjava 0:1 (0:0)

Publikované: 4. august 2016 - 9:47
Historická prvoligová premiéra nášho klubu v prechodnom seneckom domove dopadla v náš neprospech. Myjavskí futbalisti boli dnes efektívnejším a šťastnejším celkom, kým my sme nevyužili hneď niekoľko vypracovaných akcii, čo nás stálo bodový zápis.

V utorok sme odohrali naše 326. stretnutie v najvyššej súťaži, prvýkrát mimo Dunajskej Stredy. Krisztián Németh spravil oproti predošlému duelu jedinú zmenu v zostave. Huka nahradil mladučký Černák, kým rozostavenie zmenil na 4-2-3-1. V 11. minúte Pačinda našiel z ľavého krídla v šestnástke Šabalu, ten zakončil z prvej nad. V 19. minúte sa podobná akcia odohrala aj na druhej strane, Beňo nacentroval Sládkovi a ten prestrelil Tofiloskeho bránu. Po pol hodine hry Pačinda vyslal prízemný pokus asi z 20 metrov, ktorý skončil v Solničkovom náručí. V 36. minúte sa Dugovi podarilo predrať cez Kwina k pokutovému územiu, Tofiloského blesková reakcia zmenšila Dugov priestor a nakoniec ho aj v tutovke vychytal. Na druhej strane sa k lopte dostal Šabala, kým jeho tvrdý pokus Solnička vytlačil až končekmi prstov. V 43. minúte poslal Machovec z ostrého uhla poriadne tvrdý center, ktorý presvišťal popri bojujúcich hráčov a zároveň aj tesne vedľa brány. V závere polčasu našiel Štepanovského center Pačindu, avšak ten hlavičkoval vedľa a tak hráči oboch celkov odišli do kabín za bezgólovej remízy.

Druhý polčas začal bez zmien v zostavách, avšak s výrazne väčšou aktivitou na našej strane. Už v 49. minúte sa Štepanovský predieral do šestnástky popri bránkovej čiare, nahral Černákovi, no jeho pokus bol zo sľubnej pozície skrotený. V 55. minúte Pačinda nahral Ljubičićovi stojacemu pred pokutovým územím, ten brilantnou pätičkou prešiel cez brániacieho Pavlíka, no v šanci zápasu vystrelil tesne vedľa. Po hodine hry Solnička vyboxoval Černákov roh, z odrazenej loptu namieril Michalík opäť o kúsok mimo. V 63. minúte Pačinda šikovným pasom vysunul Šabalu do útoku, avšak ten svojou nepresnosťou smerom na Vidu ukončil nádejné prečíslenie. Doposiaľ sme v druhom polčase útočili my, avšak v 67. minúte Michalík nepresnou rozohrávkou odovzdal loptu Kóňovi, jeho štipľavý pokus z hranice pokutového územia vyrazil Tofiloski na Dugu a on šikovným lobom poslal loptu do našej brány - 0:1. O dve minúty našiel Pačinda z rohu Michalíkovú hlavu a ten tesne minul bránu. V 72. minúte skončila naša akcia podobne, avšak tentokrát Ljubičić strieľal a až jeho zablokovaný pokus minul Solničkovu žrď. V 78. minúte hasil Tofiloski po poriadne štipľavej Machovcovej strele a keďže Pačinda poslal dve minúty pred koncom nedôraznú strelu, tak naše šance na body sa pominuli.

Po troch odohraných kolách máme len jediný bod, ktorý nás odsunul až na jedenástu priečku fortunaligovej tabuľky. Srdečne chceme poďakovať našim skvelým fanúšikom, že aj na prechodnom domove vytvorili hráčom pravé domáce prostredie. Najbližšie cestujeme na derby s najväčším rivalom - v sobotu 6.8. o 19:00 si zmeriame sily so Slovanom.

Krisztián Németh, DAC: „Osemdesiat percent zápasu sme strávili na súperovej polovici. Hrali sme vysoko a s vysokým pressingom. Súpera sme takmer nepustili z polovice, no dnes rozhodla efektivita. V druhom polčase sme mali čistú tutovku, ktorú však Marin nepremenil a potom sme po zbytočnej chybe inkasovali a to rozhodlo. V závere sme ešte chceli súpera pritlačiť, ale ten je skúsený a tak si vedenie podržal. Ďakujem fanúšikom, že nám aj v Senci vytvorili domáce prostredie. Urobíme všetko preto, aby sme v nasledujúcich zápasoch nahradili stratené body.“

Mikuláš Radványi, Myjava: „Boli sme svedkami typického zápasu o jednom góle. Futbal dnes nebol najkrajší pre divákov, hral sa prevažne medzi šestnástkami. V prvom polčase sme sa väčšinou bránili, kým v druhom Ljubičić neskóroval z obrovskej príležitosti, kým nám sa ho podarilo vsietiť. Po góle sme boli kompaktní a domácich sme už nikam nepustili. Domácim prajem veľa šťastia v ďalšom boji.“