DAC - Nitra 1:0 (1:0)

Publikované: 3. november 2018 - 20:12
Stretnutie chudobnejšie na gólové príležitosti mužstvo ovládlo, boli nebezpečnejší a hlavne zodpovednejší ako súper, a tak zaslúžene víťazili gólom K. Vidu.

Po prehranom zápase v Michalovciach nastali dve zmeny v základnej jedenástke. Vykartovaného Kalmára nahradil Bednár, kým Divković dostal prednosť pred Tretiakovom, ktorého trápili drobné zdravotné problémy. V trinástej minúte sa K. Vida postaral o prvú strelu v stretnutí, problémy však Hroššovi nenarobil. O šesť minút sme už boli blízko aj ku gólu, na Záhumenského center si výborne nabehol Divković, no v dobrej pozícii loptu minul. V zaujímavej príležitosti sme boli aj v 23. minúte, kedy sa lopta po rohovom kope odrazila k výborne stojacemu Záhumenskému, ten, žiaľ, zaluftoval. O štyri minúty sme sa museli strachovať na druhej strane, kedy chýbal Farkašovi na Kóňov roh len kúsok k nebezpečnej hlavičke. Po pol hodine sme sa dostali do vedenia, keď M. Vida vysunul Herca a jeho pas z ľavej strany zúročil voľný K. Vida. Hroššo nemal šancu na zákrok - 1:0. O minútu Bayo ušiel obrane po dlhom pase, jeho strelu už gólmam hostí pokryl. Pri kontre sme zase museli byť pozorní my, Chobot z nádejnej pozície bránu minul. Od toho momentu sme súpera do konca polčasu nepustili k vyloženým gólovým príležitostiam, prvý polčas sme si umne ukontrolovali. Úspešný výsledok z prvej polovice stretnutia sme si zodpovedným futbalom ustrážili, a tak sme sa tešili zo zaslúženého vedenia 1:0.

Druhý polčas začal bez zmien na oboch stranách. Už v 48. minúte sme mohli pridať ďalší gól, keď loptu v tutovke doklepával K. Vida, získal, žiaľ, „len“ roh. V 57. minúte sa k strele dostal Chovanec, zaujímavý pokus Jedlička chytal až na druhýkrát. Po hodine hry sme mohli pridať ďalší gól my, po centri K. Vidu zobral pozornosť na seba Bayo, aby Herc z prvej tvrdo vypálil, Hroššo neskutočne lapal. Okolo 60. minúty sme získali hneď tri rohové kopy, ani po jednom z nich sa však gólman hostí nezapotil. K strele sme sa dostali až v 69. minúte, kedy Herc pálil nepresne. O štyri minúty sa po odrazenej lopte dostal do výbornej gólovej príležitosti Divković, mal dostatok času aj priestoru, no aj napriek tomu poslal nepresnú strelu. V 76. minúte si Bayo vyskúšal „nožničky“ po Nibovom neúspešnom odkope, parádička sa medzi tri žrde nezmestila. O päť minút hostia zavelili k rýchlej kontre a k prečísleniu traja na M. Vidu, Taiwo dostal pas na strelu a zakončil aj z prvej, maďarský mládežnícky reprezentant ho však dobehol a tento pokus zablokoval. V 83. minúte Šimčák vystriedal Divkovića a hneď mohol aj skórovať, zo svojej tutovky poslal loptu len tesne vedľa. V deväťdesiatej minúte na rýchlu kontru zavelilo naše mužstvo, na jej konci bol Herc a jeho famózna tvrdá umiestnené strela, ktorú Hroššo zázračne pokryl. Bránili sme veľmi pozorne, no predsa len hostia mohli vyrovnať v nadstavenom čase, keď sa k strele z ostrého uhla dostal Farkaš, Jedlička nás podržal.

Deviate víťazstvo na našom konte znamená, že aj naďalej sme druhí! Takmer 8500 fanúšikov bolo opäť neskutočných - ďakujeme! Po derby pred fantastickou diváckou kulisou cestujeme na Liptov. Stretneme sa tam s Ružomberkom v rámci 15. kola Fortuna ligy o týždeň v sobotu 10. novembra o 15:00.

Peter Hyballa, DAC: „Pred zápasom som mal trochu inú predstavu o základnej zostave. Tretiakova som plánoval dať na krídlo, lenže sa zranil, a tak išiel na krídlo K. Vida, kým na poste desiatky hral Herc. Príležitosť dostal aj Bednár. Celý týždeň sme sa viac zamerali na defenzívu a bránenie štandardiek, ktoré má Nitra veľmi dobré. Trochu sme zmenili myšlienku, respektíve taktiku. Viac sme sa sústredili na defenzívu. Po polčase sme si povedali, že treba zlepšiť výstavbu našej hry. Viac sme hrali z hĺbky, viac s driblingom a navyše aj K. Vidu som poslal vyššie. Záverečných desať minút to bol boj na ihrisku. Som hrdý na hráčov, lebo dnes sme poslali na trávnik historicky najmladšie mužstvo s priemerom 21,7 rokov. Títo hráči zápas dokázali zvládnuť. Som rád, že sa nám podarilo vyhrať po dvoch prehrách, čo nebolo jednoduché, hráči držali spolu.“

Ivan Galád, Nitra: „Takto, ako sa robí futbal v Dunajskej Strede, by sa mal robiť na celom Slovensku. Hrali sme pred vynikajúcu atmosférou. Obe mužstvá hrali dobre. My sme chceli so štyrmi útočníkmi strielať góly, no to sa nám nepodarilo. Oceňujem však, že hráči sa snažili do poslednej minúty zvrátiť výsledok, streliť vyrovnávajúci gól. Ďakujem ešte raz fanúšikom ku krásnej atmosfére a myslím si, že k dobrému futbalu sme prispeli aj my. Jedno je však isté, ja svojich hráčov nikdy nebudem učiť zdržiavať.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FC NITRA 1:0 (1:0)