DAC: Očami našich redaktorov: najkrajšie momenty roka

Publikované: 4. január 2018 - 9:00
Rok 2017 je už minulosťou, zostalo však po ňom niekoľko príjemných spomienok. Redaktori webstránky DAC pozbierali zopár spomedzi tých najkrajších, aby sme si ich pripomenuli prostredníctvom fragmentov z webstránky klubu.

8.4.2017, DAC-Slovan 1:0. Gól: 90.+ Šafranko

Najväčší rival z bratislavského Slovana padol v beznádejne vypredanej DAC Aréne. Belasých sme zdolali v neustále sa zväčšujúcej pevnosti v srdci Žitného ostrova, čím sme predĺžili našu ligovú sériu bez prehry na fantastických desať zápasov. V „novučičkom“ chráme sme tak naďalej neporazení, kým Slovan sme doma zdolali po piatich rokoch.

V nadstavenom čase sme si vybojovali štandardku, ktorú zahral Davis priamo na hlavu zimnej posily Šafranka, ktorého zakončenie sa odrazilo od ľavej žrde priamo do brány, a tak sa mohli na Dunajskostredskom štadióne začať mohutné oslavy triumfu - 1:0. Nášho odvekého rivala sme totiž doma porazili po piatich rokoch.

15.4.2017, Trenčín-DAC 0:1. Gól: 14. Pačinda

Historické víťazstvo spod hradu Matúša Čáka! Po zdolaní Slovana sme zaknihovali náš vôbec prvý bodový zisk na Trenčianskom štadióne. Gól Pačindu zo 14. minúty rozjasal 205 fanúšikov, ktorí nás prišli povzbudiť do Trenčína. Veľkonočným víťazstvom sme sériu bez prehry predĺžili na jedenásť stretnutí.

Po Živkovićovom vysunutí sa do úniku dostal osamotený Pačinda, nikým nekrytý potvrdil nedáš-dostaneš pohodlným zakončením pod bezbranného Šemrinca - 0:1.

20.8.2017, DAC-Žilina 4:2. Góly: 15. Pačinda, 48. Kalmár, 64. Ljubičić, 90. Divković - 67. Otubandjo, 78. Mráz

Obhajca titulu padol v MOL Aréne! Dramatické stretnutie plné nebezpečných akcii, gólov a fantastickej elektrizujúcej atmosféry, sme vo vypredanom štadióne doviedli do víťazného konca. Aj naďalej tak platí, že v tejto sezóne a celkovo na novom svätostánku sme doposiaľ nenašli premožiteľa.

V 15. minúte to prišlo, Holec síce predviedol výborný zákrok pri ďalšej Ljubičićovej strele, no na Vidov center a Pačindovu hlavičku od pravej žrde do siete už nič nezmohol - 1:0.

Prvú polovicu stretnutia sme skončili dobre, no druhú sme začali ešte lepšie. Už v 48. minúte Ljubičić vysunul Davisa, po jeho centri Pačindov umiestnený pokus Holec zneškodnil, no zároveň nahral voľnému Kalmárovi a Zsolt sa zhostil ponúknutej príležitosti majstrovsky, čím si otvoril strelecký účet v našom klube - 2:0.

Fantázia pokračovala aj v 64. minúte, kedy Kalmár centrom pripravil loptu Ljubičićovi a kapitán nášho mužstva technickou strelou umne prekonal gólmana hostí - 3:0.

V nadstavenom čase sme spečatili výsledok, keď Divković využil situáciu, v ktorej sa ocitol osamostatnený pred Holecom, gólman hostí síce dokázal siahnuť na strelu, no to nestačilo k postačujúcemu brankárskemu zákroku. Po definitívnej bodke sa stretnutie skončilo výsledkom 4:2.

3.11.2017, DAC-Slovan 2:1. Góly: 65. Pačinda, 83. Kalmár - 31. Hološko

Rozprávkový krst hlavnej tribúny MOL Arény! Pred senzačným, vyše desaťtisícovým publikom, naši hráči predviedli famózny obrat. Góly Pačindu a Kalmára rozhodli o trojbodovom zápise, o posune na strieborný stupienok a o gejzíre osláv v Dunajskej Strede. „Táto noc nikdy nemôže skončiť“!

V 65. minúte sme sa po druhopolčasovej snahe dočkali zaslúženého gólu, na Davisov center najvyššie vyskočil Pačinda, poriadne sa oprel do lopty a umiestnil ju k ľavej žrdi, kde gólman Slovana nemal šancu - 1:1.

Prišla 83. minúta, šikovná sťahovačka a následná strela Kalmára, ktorá skončila až v bráne - 2:1. Po gólovom zásahu sa v MOL Aréne strhla doslova pekelná atmosféra.

zdroj: fcdac.sk