Back to top

DAC po poslednom zápase sezóny pozdravil verných fanúšikov

Publikované: 26. máj 2021 - 12:44
Po záverečnom stretnutí ligovej sezóny proti Trnave opúšťali štadión s vecným darčekom nielen hráči, ale aj niektorí fanúšikovia.
DAC po poslednom zápase sezóny pozdravil verných fanúšikov

Určite si pamätáte, že 1. mája sa stretnutia DAC-Žilina mohli zúčastniť aj fanúšikovia, ale iba za veľmi prísnych podmienok. Okrem 12-hodinového negatívneho antigénového testu museli pri vstupe predložiť aj PCR alebo LAMP test nie starší ako 36 hodín. Navyše, Úrad verejného zdravotníctva ohlásil tieto podmienky len štyri dni pred víkendovým ligovým kolom.

Náš klub vtedy umožnil voľný vstup na zápas všetkým fanúšikom, ktorí dokázali splniť tieto zdanlivo nemožné - a finančne veľmi náročné - podmienky. Nakoniec na zápas prišlo 17 fanúšikov, čo bola v tom čase rekordná návšteva. Práve týchto niekoľko ľudí bolo prvých, ktorí sa počas jari mohli osobne zúčastniť nášho zápasu a podporiť mužstvo priamo na štadióne.

Na nasledujúci a zároveň záverečný domáci zápas sezóny (DAC-Trnava, 22. mája) už mohlo prísť 500 divákov, náš klub však na znak vďaky opätovne oslovil a pozval aj spomínaných 17 fanúšikov. Prísť na víkendové derby vedelo pätnásť z nich, ktorí tak mohli znovu naživo zažiť pravú zápasovú atmosféru, ktorá je, bohužiaľ, v dnešnej dobe veľmi zriedkavá.

Okrem toho sme našu vďaku uvedeným fanúšikom vyjadrili aj špeciálnym dresom s podpisom hráčov, ktorý im po zápase osobne odovzdali futbalisti nášho tímu. Na jeho zadnej strane je okrem nápisu „Ďakujeme“ aj číslo 12, ktoré symbolizuje, že fanúšikovia sú tiež dôležitými členmi mužstva.

Veríme, že od budúcej sezóny bude môcť v MOL Aréne privítať svojich priaznivcov bez akýchkoľvek prekážok.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies