DAC podal sťažnosť voči výkonu rozhodcu v derby Slovan-DAC

Publikované: 21. marec 2018 - 15:42
FC DAC 1904 podal sťažnosť voči výkonu hlavného rozhodcu Marhefku v nedeľňajšom stretnutí 2. kola nadstavby Slovan-DAC.

Nedeľný súboj o druhé miesto fortunaligovej tabuľky Slovan-DAC skončil víťazstvom domácich 2:0, ale stretnutie bude mať dohru aj za zeleným stolom.

Náš klub totiž včera podal oficiálnu sťažnosť voči výkonu hlavného rozhodcu Borisa Marhefku v nedeľňajšom derby. Podľa nášho názoru jeho hrubé chyby významne ovplyvnili priebeh zápasu v náš neprospech, svojím tendenčným rozhodovaním priamo ovplyvnil jeho výsledok.

V sťažnosti náš klub uvádza konkrétne prípady, ktoré hlavný rozhodca neposúdil správne (viď aj video):

1. Nesprávne posúdenie situácie na nášho brankára Patrika Maceja; rozhodca si nepovšimol úder lakťom do tváre nášho brankára hráčom domácich č. 29 Vasilom Božikovom pri vykopávaní lopty z pokutového územia. Za úder do tváre mal byť hráč Slovana vylúčený z hry; rozhodca vôbec nereagoval na túto vážnu situáciu. (3. minúta)

2. Hráč Slovana č. 66 Kenan Bajrić rukami stiahne a nohami podkopne v sľubne sa rozvíjajúcej akcii nášho mužstva hráča DAC Marka Divkovića, ktorý by inak išiel sám na bránku súpera. Tento faul zostal zo strany rozhodcu nepotrestaný; mal odpískať faul a Bajrić mal byť vylúčený z hry. (23. minúta)

3. Nášho prenikajúceho hráča Marka Divkovića v pokutovom území ľavou rukou stiahol na zem Boris Sekulič; Rozhodca mal nariadiť pokutový kop. (25. minúta)

4. Pred očami rozhodcu Kenan Bajrić v 28. minúte rukami fauluje Christiána Herca pred pokutovým územím a podobná situácia nastala aj v 69. minúte, kedy Dávid Holmana vo výskoku udrel lakťom Christiána Herca pred očami rozhodcu; ten ani jeden prípad neposúdil ako faul.

5. Nesprávne udelená žltá karta nášmu hráčovi č. 13 Zsoltovi Kalmárovi; v danom momente náš hráč nefauloval. (40. minúta)

6. V 64. minúte bol v pokutovom území domácich faulovaný Tomáš Huk hráčom Slovana Milanom Rundićom; tým, že rozhodcovia nesignalizovali postavenie mimo hry, mal byť pískaný faul na Huka a nariadený pokutový kop.