DAC - Podbrezová 3:2 (1:2)

Publikované: 21. október 2018 - 11:32
Ďalší magický večer v MOL Aréne! Bojovali sme, naša efektivita na rozdiel od súpera „pokoulhávala“, prehrávali sme, no v prvom rade sme sa nevzdali! Pri čistých gólových príležitostí sme súpera zlomili dvomi gólmi Baya a jedným od Kalmára, a tak priam neuveriteľná návšteva vyše 7500 žlto-modrých mohla oslavovať zaslúžené víťazstvo.

Po reprezentačnej prestávke nastala len jediná zmena v našej základnej jedenástke, keď Bednára nahradil Špiriak, pre ktorého to bol debut v ligovom zápase za žlto-modrý dres. Stal sa jubilejným 350-tým hráčom v našom klube, gratulujeme! Už vo štvrtej minúte poslal Davis krásny center do pokutového územia, kde čakal Bayo s jeho neoceniteľnou hlavou, loptu poslal do protipohybu Kuciaka, a tak sa sme veľmi rýchlo mohli radovať z vedenia - 1:0. V dvanástej minúte sme mohli vyhrávať o dva góly, loptu pri bránkovej čiare potiahol Bayo, až sa dostala k výborne pripravenému Kalmárovi, ktorého gólovú strelu Kuciak zázračne vyrazil na žrď. O dve minúty sme si po vhadzovaní nepostrážili Obročníka, ten si našiel palebnú pozíciu, po ktorej nechytateľne zavesil k ľavej šibenici - 1:1. V pätnástej minúte Herc po rohu hostí zavelil k rýchlej kontre, loptu potiahol takmer cez celé ihrisko a stratil ju pri snahe vysunúť Divkovića. O tri minúty si strelu vyskúšal K. Vida, jeho pokus sa medzi tri žrde nezmestil, rovnako ako neskôr Mikušov strelu na druhej strane. V 21. minúte Leško vystrelil z ostrého uhla, na tento pokus si nabehol nikým nekrytý Breznaník, ktorý už nemal problém loptu doklepnúť do našej brány - 1:2. O dve minúty sa strela K. Vidu neujala hneď dvakrát. V 28. minúte Davis opäť našiel Baya, ktorý tentokrát loptu hlavou neusmernil správnym smerom. O tri minúty naši hráči opäť zdvihli fanúšikov zo sedadiel, Davisov center hlavou pre zmenu umiestnil K. Vida, so slabším, no nebezpečnejším pokusom si gólman hostí poradil. V 37. minúte Kalmárova strela asi z dvadsiatich metrov minula súperovu svätyňu asi o meter. O minútu nepochodila ani Bayova hlavička. V závere polčasu sa ešte Kalmár pustil do extravagantného slalomu, ktorý zakončil strelou z gólovej pozície, bránu minul naozaj len o chlp. Keďže sme ani rohový kop v nadstavenom čase nevyužili na vyrovnanie, tak sme do kabín zišli za trochu krutej prehry. Lepším bol totiž náš celok, no efektivita kraľovala u Podbrezovej.

Za nepriaznivého stavu sme do druhej polovici stretnutia vstúpili s jedným striedaním, keď Špiriaka nahradil Tretiakov. Prvú príležitosť si vypracovali hostia, Breznaník ušiel našej obrane, no nakoniec bránku tesne minul. V päťdesiatej minúte sme po množstve príležitostiach konečne skórovali, Šatka po priamom kope hlavičkou posunul loptu Bayovi, ktorý sa nohou nemýlil - 2:2. O dve minúty nás opäť mohol zarmútiť Breznaník, jeho pokus k ľavej žrdi však Jedlička vytesnil. Okolo 57. minúty sa Kalmár dostal hneď k dvom gólovým príležitostiam, v obidvoch prípadoch predviedol výborný pohyb, no zakončenia skončili tesne mimo. Po hodine hry center M. Vidu výborne umiestnil Bayo hlavou, no tesne vedľa. V 71. minúte si na Leškov center z priameho kopu šikovne nabehol Mikuš, lopta skončila nad brvnom. O dve minúty sme zahodili nemožné, Kalmár naservíroval center rovno na hlavu K. Vidu, ktorý v tutovke poslal loptu tesne vedľa. V 78. minúte sa po odrazených loptách dostal k štipľavému pokusu Herc, výborne mierená strela bola zachytená obranou hostí. Celý polčas sme búšili a aj sme sa opäť dočkali, Kalmárovi to dnes s pravačkou nevychádzalo, a tak si v 85. minúte vyskúšal strelecký pokus ľavou nohou a bolo „vymaľované“, strelu k ľavej žrdi Kuciak nedokázal pokryť - 3:2. Po eufórii v našom štadióne sme už ďalší šok nepripustili a magický večer sme doviedli do zaslúženého trojbodového konca.

Ôsme víťazstvo v ročníku a šieste súťažné v rade. Naďalej sa môžeme pýšiť na druhej priečke so štvorbodovým náskokom pred treťou Žilinou. Reprezentačná prestávka sa nám teda definitívne skončila a spolu s ňou je za nami aj 12. kolo Fortuna ligy. Po ňom nás čaká osemfinále Slovnaft Cupu, v rámci ktorého v utorok 23. októbra zavítame na pôdu Senice. V rámci ligy sa zase vidíme v sobotu v ďalekých Michalovciach.

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ 3:2 (1:2)

Fortuna liga, 12. kolo, 20.10.2018, 17.00 h

Góly: 4. Bayo 1:0, 13. Obročník 1:1, 21. Breznaník 1:2, 50. Bayo 2:2, 85. Kalmár 3:2

Rozhodovali: Kružliak - Ádám, Roszbeck, 7515 divákov

ŽK: 74. Kuciak, 82. Bartoš, 88. Turňa

DAC: Jedlička - Špiriak (46. Tretyakov), Šatka, Huk, Davis - M. Vida - Herc, Kalmár - Divković (90+1 Kone), Bayo (89. Záhumenský), K. Vida

Podbrezová: Kuciak - Turňa (88. Galčík), Edge, Bartoš, Mojžiš - Baran - Leško, Obročník, Sedláček, Breznaník (59. Viazanko) - Mikuš (80. Opoku)

Držanie lopty: 61% - 39%

Strely: na bránu 5:4, mimo 17:5