Back to top

DAC predstavuje svojho sobotňajšieho súpera: FC Ruch Ľvov

Publikované: 27. január 2023 - 19:27
Po príprave v domácich podmienkach s dvomi priateľskými zápasmi sa DAC presunul na sústredenie do chorvátskeho Umagu. Už na polostrove Istria ich v sobotu 28. januára o 12.00 čaká prvý tamojší a celkovo tretí prípravný duel. Druholigistov vystrieda ťažko skúšaný Ruch Ľvov z Ukrajiny, ktorý je po jeseni 12. v najvyššej súťaži.
DAC predstavuje svojho sobotňajšieho súpera: FC Ruch Ľvov

Základné údaje o súperovi:

Názov: FC Ruch Ľvov
Rok založenia: 2003
Klubové farby: čierna a žltá
Štadión: Aréna Ľvov - kapacita (34 915 divákov)
Mesto: Ľvov (takmer 720 000 obyvateľov)
Najväčší úspech klubu: 10. miesto ukrajinská 1. liga; víťaz ukrajinská 2. liga (2019/20); víťaz ukrajinská 3. liga (2016/17); víťaz ukrajinská 4. liga (2014).

Úvodný priateľský duel proti maďarskému Soroksáru z NBII sa vďaka vyrovnávajúcemu gólu Gavrića skončil remízou 1:1 a naposledy sme druholigové Košice po dvoch góloch Krstovića zdolali 2:1.

Ruch Ľvov tak bude počas zimnej prípravy našim prvým prvoligovým súperom. Jeho história nie je dlhá. Začala sa písať v roku 2003, kedy hral ešte na predmestí Ľvova pod názvom Ruch Vynnyky. Súčasné pomenovanie nesie od roku 2019. Vtedy sa presťahoval do Arény Ľvov, ktorá v roku 2012 hostila európsky šampionát a hneď počas prvej sezóny na modernom štadióne postúpil do najvyššej súťaže.

Aktuálne hrá tretí ročník medzi ukrajinskou elitou, no ani jeden nebol „normálny“. Najprv ho narušil koronavírus, následne bol pre ruský útok predčasne ukončený a momentálne sa hrá uprostred vojny bez divákov s viacerými prerušeniami pre raketové hrozby. Ťažko skúšaný klub však patrí medzi tých „šťastlivcov“, ktorý môžu hrať na vlastnom štadióne.

Po jeseni patrí zverencom 63-ročného bieloruského trénera Leonida Kučuka 12. priečka. Nad zónou o udržanie sa stojí len vďaka lepšiemu skóre, aj kvôli nezvládnutému záveru roka so štyrmi zápasmi bez výhry. Prioritou tvrdo hrajúceho tímu, ktorého hráči z ostatných ôsmich ligových súbojov videli až päť červených kariet, bude v jarnej časti jednoznačne záchrana.

Káder nášho najbližšieho súpera je netradične mladší (23 rokov) v porovnaní s naším (23,7 rokov). Niet sa však čomu diviť, že sa opiera o juniorov. Tím do 19 rokov sa totiž dostal už do šestnásťfinále mládežníckej Ligy majstrov, kde ho 8. februára čaká Inter Miláno. Zároveň áčko disponuje štyrmi reprezentantmi do 21 rokov (Denys Slyusar, Rostyslav Lyakh, Vitaliy Roman a Marko Sapuga).

Aj z toho dôvodu žlto-čierni po začiatku prípravy (9. január) vycestovali na sústredenie do Chorvátska, kde sú od 22. januára, spoločne s tímom do 19 rokov. DAC bude ich prvým súperom v tomto roku.

Ak ste si mysleli, že nás s ľvovským prvoligistom nič nespája, tak sa mýlite. V oboch tímoch totiž pôsobil Stanislav Bilenkyi, ktorý od nás počas roka 2020 v Ruchu hosťoval. Káder tvoria prevažne domáci hráči, no najlepším strelcom je so 6 gólmi Brazílčan Talles. Celková hodnota tímu je podľa transfermarktu 6,20 milióna eur, kdežto náš káder je cenený na 12,53 milióna eur.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Tagy: DAC
Cookies