Back to top

DAC predstavuje svojho sobotňajšieho súpera: Soroksár SC

Publikované: 14. január 2023 - 10:42
Prípravu na jarnú časť sezóny DAC odštartoval 5. januára a zápas proti druholigovému Soroksáru, ktorého najväčší úspech je zisk Maďarského pohára z roku 1934, bude jeho prvý z piatich naplánovaných priateľských stretnutí. Úvodný výkop je v sobotu 14. januára o 12.00 a hrať sa bude v MOL Akadémii. Vstup je voľný.
DAC predstavuje svojho sobotňajšieho súpera: Soroksár SC

Základné údaje o súperovi:

Názov: Soroksár SC
Rok založenia: 1905
Klubové farby: žltá a čierna
Štadión: Szamosi Mihály Sporttelep - kapacita 5 000 divákov
Mesto: Budapešť (takmer 1 800 000 obyvateľov)
Najväčší úspech klubu: víťazstvo v Maďarskom pohári (1934)

Mužstvo z XXIII. budapeštianske obvodu vedie bývalý výborný stredopoliar, 58-násobný maďarský reprezentant Péter Lipcsei. Tím prebral v roku 2017 a po umiestneniach na 8., 7., 10., 8. a opäť 8. mieste si pozíciu udržal do dnešných dní. Výsledky Soroksáru, ktorý je farmou Ferencvárosu, sa nevychyľujú z priemeru ani v prebiehajúcom ročníku.

Po jesennej časti mu patrí 9. priečka, no v pokojnom strede tabuľky je v 20-člennej lige bližšie k bojom o záchranu ako o titul. V posledných štyroch súťažných súbojoch nedokázal zvíťaziť ani raz, a tak sa hráči na zimnú prestávku nepobrali v najlepšej nálade.

Náš dnešný súper v porovnaní s nami odštartoval jarnú prípravu o dva dni skôr, no v „zrýchlenom procese“ pôjde už o jeho tretí priateľský zápas. Na úvod zdolal treťoligový Hódmezővásárhely 1:0 a v stredu podľahol o záchranu bojujúcemu druholigovému Kozármisleny 1:3. S nami odohrá predposledný duel prípravy a 29. januára ho čaká už ostrý ligový súboj proti lídrovi súťaže DVTK.

Čo sa týka zmien v kádri, budapeštiansky tím sa oslabil. Attila Lőrinczy prestúpil k lídrovi 2. maďarskej ligy do Diósgyőru, Dominik Csontos s Attilom Harisom sa upísali tímom najvyššej maďarskej súťaže a talentový Ádám Halmai aktuálne trénuje s Ferencvárosom. Namiesto nich prišiel zatiaľ iba Zoltán Sipos z druholigového Haladásu.

Soroksár nie je pre našich fanúšikov neznámym tímom. Stretli sme sa s ním pred štyrmi rokmi (19.1.2019) v rámci zimnej prípravy, kedy sme ho zdolali 1:0 gólom Erica Davisa zo záveru stretnutia. Minulosť s ním spojenú majú Szánthó Regő aj Ammar Ramadan a aktuálne v ňom pôsobí náš bývalý hráč Alan Kováč a rovnako Grék Konstantinos Ikonomou, ktorý prišiel v lete zo šamorínskej farmy. Celková hodnota kádra nášho najbližšieho protivníka je podľa transfermarktu 1,82 milióna eur, kdežto žlto-modré mužstvo je aktuálne cenené sumou 12,68 miliónov eur.

Súboj si môžete pozrieť aj v živom prenose na oficiálnom YouTube kanáli a Facebook profile DAC-u.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies